💵 Криптовалюта в Україні: представили законопроекти про врегулювання криптоіндустрії

Čytaty latynkoju
💵 Криптовалюта в Україні: представили законопроекти про врегулювання криптоіндустрії

Криптовалюта в Україні

В Україні представили законопроекти про оподаткування операцій з криптовалюти та протидію відмиванню грошей за допомогою цифрових активів.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Жмеренецький, передає Forklog.

Проєкти законів підготувало міжфракційне депутатське об’єднання Blockchain4Ukraine спільно з Мінцифри, BRDO та іншими учасниками ринку.

<span data-soloveiko_check='MORFOLOGIK_RULE_UK_UA---#---undefined---#---Знайдено ймовірну орфографічну помилку---#------#---Криптовалюта' class='soloveiko-hidden-spell-error' id='soloveiko-795:12' srcset=Криптовалюта” width=”1050″ height=”700″>

Що відомо

Згідно з першим законопроектом, операції з цифровими активами на суму понад 30 тисяч гривень повинні супроводжуватися наданням інформації про продавця та покупця, включаючи особисті дані (для фізичних осіб) або відомості про організацію (для юросіб) та адреси гаманців.

<span data-soloveiko_check='MORFOLOGIK_RULE_UK_UA---#---undefined---#---Знайдено ймовірну орфографічну помилку---#------#---Криптовалюта' class='soloveiko-hidden-spell-error' id='soloveiko-1291:12' srcset=Криптовалюта” width=”1052″ height=”700″>

Криптовалюта – операції

Другий законопроект стосується оподаткування операцій з криптоактивами. У документі розділяються поняття «токен-актив» та «криптоактив». Токен-актив передбачає наявність прав власності. Операції з такими активами будуть оподатковуватися за правилами, що можуть застосовуватися до майнових або немайнових об’єктів, які закріплюються за токеном.

Під криптоактивом розуміється віртуальний актив, який не передбачає матеріальних або нематеріальних прав власності. До таких активів автори законопроекту зараховують біткоіни. Доходи від операцій з криптоактивами оподатковуються безпосередньо під час виведення коштів.

Біржі в документі виступають податковим агентом. Крім цього, пропонується внести поправки в законопроект «Про публічні електронні реєстри», які забезпечать впровадження блокчейна в роботу всіх держреєстрів.

Внесення поправок

Всі охочі можуть ознайомитися з пропозиціями та внести свої корективи протягом тижня. Потім законопроекти будуть внесені до Верховної Ради.

Читайте також про те, що криптовалюта в Україні може бути введена? Криптовалюти в Україні можуть ввести в правове поле вже до кінця року — міністерство в правове поле вже до кінця року.