Реклама

Коли слова вбивають: До 90-ї річниці Голодомору в Україні розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику 

Українці розробили Genocide Speech Monitor – проєкт для моніторингу геноцидної риторики.
Čytaty latynkoju
Коли слова вбивають: До 90-ї річниці Голодомору в Україні розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику 
  1. Головна
  2. Креатив
  3. Коли слова вбивають: До 90-ї річниці Голодомору в Україні розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Українці розробили Genocide Speech Monitor – проєкт для моніторингу геноцидної риторики.

Український Інститут та креативна агенція Bickerstaff.932 розробили проєкт для моніторингу геноцидної риторики – Genocide Speech Monitor. За допомогою нього можна аналізувати рівень геноцидної риторики у публічних висловлюваннях лідерів різних країн.

Проєкт присвячений 90-тій річниці Голодомору в Україні та ще раз демонструє циклічність історії: 

У 1932 році Сталін заявив: “Якщо ми не почнемо виправляти ситуацію в Україні, ми можемо втратити Україну”. Це були не просто слова, за ними слідували конкретні дії – штучний голод на території України, смерті понад 4 млн українців, та 1 млн – втрати ненародженими.

90 років по тому, 21 лютого 2022 року, ми чуємо від Путіна – “сучасна Україна була цілком і повністю створена Росією, точніше, більшовицькою, комуністичною Росією”. За три дні Росія розпочала повномасштабний наступ на Україну.

Володимир Шейко, Генеральний директор Українського інституту, розповідає про цілі інформаційного проєкту: “Вшановуючи 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми розповідаємо світові правду про цю трагедію, її передумови та наслідки. Геноцид не трапляється раптово, це спланований і послідовний терор, який супроводжується геноцидною риторикою його ідеологів. Ми створили Genocide Speech Monitor — практичний інструмент для іноземних аудиторій, який дозволяє відстежувати таку риторику як у контексті Голодомору, так і подій сьогодення.” 

Кожна трагедія має свої відстежувані ознаки. У випадку геноциду, це слова диктаторів та представників влади, що можуть вказувати на їхні майбутні наміри. “Ми можемо провести чіткі паралелі між риторикою та діями Кремля в 1932-1933 роках та сьогодні. Це непокаране зло, яке знову повернулося в Україну. Цим проєктом ми закликаємо інші країни звертати увагу на заяви їх лідерів та лідерів сусідніх країн.” – розповідає Марія Кочуренко, стратегиня у Bickerstaff.932 – українській креативній агенції, що займається розробкою та втіленням проєкту на замовлення Українського інституту.

Додатково сайт дозволяє проаналізувати на рівень геноцидної риторики будь-яке висловлювання довжиною до 12 000 слів – до прикладу, промову чи публічне висловлювання лідера країни.

Інструмент повністю безкоштовний і доступний для використання у всіх країнах світу. Надалі планується розширення його функціоналу, аби штучний інтелект міг у режимі реального часу аналізувати публічну інформацію з відкритих джерел та виявляти геноцидну риторику у словах лідерів країн.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...