Японська телекомунікаційна компанія NTT DoCoMo запустила вебсайт JunkEmailExhibition, який зібрав у собі найпоширеніші зразки шахрайських листів, що можуть прийти на електронну пошту. Проєкт має на меті попередити користувачів про небезпеку оманливих повідомлень, а також розповісти про методи боротьби з ними.
Сайт показує інтерфейс мобільного поштового клієнта. Приклади фішингових листів, що здатні перехопити та викрасти дані користувача, розділені на кілька категорій. У них містяться повідомлення від магазинів, банків, мобільних операторів та інших компаній, які лише вдають із себе справжні сповіщення.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2022/02/japan-junk-mail-site.png)
Інтерфейс меню категорій
Приклади таких листів показують, як шахраї намагаються викрасти дані неуважного користувача, видаючи себе за представників відомих компаній чи сайтів. У таких повідомленнях мова йде про начебто проблеми з оплатою чи про інші питання, що вимагають негайного втручання. Проте усі посилання, на які просять натиснути, щоб розв’язати проблему, ведуть на фішингові сторінки — там і викрадають дані.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2022/02/japan-junk-mail-exhibits.png)
Приклади фішингових листів начебто від справжніх банків
Сайт показує не лише зразки шахрайських повідомлень, але й застереження, в яких пояснюють, чим може бути шкідливий подібний лист-звернення, і як не стати жертвою обману. Мета виставки — показати найсумнівніші практики шахраїв, щоб якомога більше людей могли з легкістю визначати їх та без вагань відправляти такі листи у кошик.
Колекцію найпопулярніших фішингових листів компанія збирає разом з користувачами твіттеру. До 18 березня можна надіслати свої зразки сумнівних електронних листів з хештегом #JunkEmailExhibition. Компанія також планує винагородити випадкових щасливчиків віртуальною валютою: для цього не потрібно вводити номер та код зі зворотної сторони банківської карти, а просто ретвітнути пост з оголошенням про цю акцію.