Тло, на якому відбувається дія фільмів формує настрій, створює атмосферу і допомагає краще пізнати героїв. Це маленькі красиві деталі, які можна взяти як референс для натхнення і змінити щось вдома.
Патерни та візерунки
Останні кілька років дизайн інтер’єрів тяжів до мінімалізму та однотонних палітр. Класичний і стриманий скандинавський стиль захопив домівки людей. І не дивно: усі елементи у ньому гарно поєднуються та немає візуального шуму. Проте, щоб освіжити ваш інтер’єр, можливо варто задуматися про сміливі паттерни? У книзі “Життя з візерунком” дизайнерка Ребекка Етвуд пише: “Вважайте, що візерунки, які ви поєднуєте, символізують складники вашої особистості”.
Якщо ви дивилися серіал “Сексуальна освіта”, то скоріш за все, він вам запам’ятався не лише слушними психологічними порадами, але й будинком головного героя Отіса. По-перше, умиротворений вид із тераси на річку і зелені пагорби зачаровує. По-друге, сміливі шпалери!
Лишень погляньте на шпалери з квітками, що ведуть із вітальні на другий поверх. Дизайнерка Ребекка Етвуд вважає, що розміщення візерунків у вітальні може бути ризикованим, проте водночас “…саме тут перед вами відкриваються великі можливості розповісти свою історію в усіх деталях і дозволити їй засяяти. У вітальнях більше місця для досліджень та веселих експериментів”.
Загалом, у оселі Джин Мілбурн лише на першому поверсі ви можете помітити 4 різні патерни на шпалерах. Темні, приглушені вікторіанські квіткові композиції, нашарування кольорів створюють ексцентричний, проте водночас класичний інтер’єр. І це не дивно, адже дизайн цих шпалер був створений у 1892-му році художником Вільямом Моррісом і називається Blackthorn. Візерунок складається із польових квітів: рябчика, віоли і ромашки, доповнені білими квітами із тенового живоплоту.
Від флористичних патернів рухаємося до анімалістичних. Режисер Вес Андерсон відомий своїм унікальним баченням кольорів, а інтер’єри у його фільмах завжди дуже виразні і яскраві. Один із перших його фільмів “Родина Тененбаумів” може стати справжнім посібником зі сміливого використання паттернів. Сюжет фільму такий: колись батько сімейства, Роял Тененбаум покинув свою дружину і дітей, проте вирішив повернутися назад у сімейний маєток, коли дізнався про свою смертельну недугу. Їх будинок можна вважати додатковим персонажем історії. Він показує і посилює ексцентричність кожного члена сім’ї, викриваючи життя дисфункційної родини.
Найбільш приваблива кімната належить Марго, талановитій письменниці, яка отримала стипендію 50000 доларів ще до того, як закінчили початкову школу. Її незвичайний інтер’єр показує креативність власниці, свободу і стимулює уяву. Стіни прикрашають африканські маски, привезені її матір’ю-археологом. Проте звісно, ви вже помітили слона у кімнаті, тобто зебру. Ці темно-червоні шпалери безумовно привертають увагу. Цей візерунок створила легендарна мануфактура The House of Scalamandré на замовлення ресторану Gino of Capri ще у 1945 році. Якщо вам подобаються такі яскраві акценти, дизайнерка Ребекка Етвуд у книзі “Життя з візерунком” радить знаходити баланс: “Я рекомендую не шкодувати грошей на унікальний принт, який запав вам у серце, а також на якісні однотонні тканини, вони служитимуть вам ціле життя”.
Яскраві кольори
Звісно, розповідаючи про інтер’єри у фільмах Веса Андерсона, перша асоціація, що спадає на думку — це кольори. І стилісти, і дизайнери обожнюють його фільми за сміливі, яскраві, химерні поєднання кольорів. Окрім “Родини Тенненбаумів” радимо надихнутися фільмом “Готель Гранд Будапешт”. Оскільки готель демонструється впродовж кількох десятиліть, Андерсон та художник-постановник Адам Штокхаузен мали змогу відтворити різні типи інтер’єрів та стилів, у тому числі показати відмінності за допомогою кольору: від жовтого до рожевого. Сміливо беріть на замітку кольорові поєднання, які вам подобаються.
Дизайнер Ганс Блумквіст у книзі “Натхнення кольором” розповідає: “Коли йдеться про колір та підходи до роботи з ним, ми дуже часто натрапляємо на самопроголошених «експертів», котрі сиплять правилами й настановами про те, які відтінки обирати, як із ними працювати, котрі можна поєднувати. Одначе запевняю: неможливо помилитись, обираючи кольори – адже тільки ви маєте право вирішувати, що пасує вам якнайкраще.” Тож хто сказав, що стіни мають бути білі?
Пам’ятаєте культовий серіал 90-х “Друзі”? Певно одна із перших асоціацій із ним буде квартира Моніки та її фіолетові стіни. Адже саме тут друзі проводили багато часу, дивилися фільми іспанською, коли не могли перемкнути мову, святкували День подяки, ховалися від бойфрендів та жили своє життя.
Вхідні двері у квартирі також пофарбовані у фіолетовий, а навколо вічка розміщена золота рамка, яка стала символом серіалу “Друзі”. З’явилася вона там випадково: спочатку це було дзеркало, проте один із членів команди розбив його, рамку тимчасово повісили на двері і там вона й залишилася. Як бачите, яскраві акценти можна доповнити ще одним яскравим акцентом!
Як щодо кольорів на кухні? Останній рік популярним кольором для шаф та вбудованих меблів є оливковий чи темно синій. Проте у фільмі “Амелі” ми можемо побачити альтернативну пропозицію для вас. Ця романтична кінокомедія змальовує дещо ідеалізоване життя на Монмартрі. Проте не все так добре, адже ми знаємо, які маленькі кухні в Парижі. Не зважаючи на це, у своїй оселі Амелі не цурається сміливих кольорів. Червона кухня, шафи, стільці і стіл… І як зелений акцент: свіжий базилік, що росте на підвіконні.
Декорування стін
Коли зі шпалерами чи кольором стін ви визначилися, варто перейти до декорування. Картини чи фотографії на стінах будуть занурювати вас у приємні ностальгічні емоції. Погляньмо на кадр з фільму “Форма води” Гільєрмо дель Торо. Акцентним елементом у кімнаті є вікно, проте галерея навколо лише доповнює його. Як досягти тако ж ефекту у себе вдома?
Ось кілька порад із книги “Мистецтво затишку” від Фріди Рамстед про те, як створювати композиції із картин:
- Складаючи композиції, дизайнери інтер’єру часто імітують нашу звичку читати. Якщо ви звикли читати текст зліва направо, то найімовірніше так само читатимете і композицію. Тому картини з більшими та яскравішими зображеннями варто розміщувати в лівій частині.
- Великі картини краще розташувати в нижній частині композиції, адже їхня візуальна вага більша – так вони матимуть найбільш вигідний вигляд.
- Якщо ви вішаєте картини за диваном, переконайтеся, що відстань між нижнім краєм композиції та спинкою дивана становить 15-30 сантиметрів, інакше хтось випадково вдарить її коли буде присідати.
- Якщо ви чіпляєте картини в обідній зоні чи дитячій кімнаті, варто знизити середню лінію композиції, щоб насолоджуватися зображенням навіть коли сидите.
- Щоб ваші стіни не нагадували швейцарський сир, варто зробити невеличку репетицію, перш ніж вішати композицію: розкладіть її на підлозі або приклеїти аркуші із рамок на стіні.
Якщо колір стін вдома починає дратувати, вам потрібно створити зручний домашній офіс для дистанційної роботи чи ви придбали нову домівку і міркуєте, що ж зробити з усім цим простором… Вам потрібен дизайнер інтер’єру! Тобто, ви самі. Навіть якщо ваша професія далека від будь-яких дизайнерських нюансів, ви можете знаходити натхнення навколо.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: