Реклама

✨ Матеріал, що рятує життя: приклад соціальної відповідальності  

Як і для чого в Україні змінюють культуру сприйняття рефлективу.
Čytaty latynkoju
✨ Матеріал, що рятує життя: приклад соціальної відповідальності  
  1. Головна
  2. Креатив
  3. ✨ Матеріал, що рятує життя: приклад соціальної відповідальності  
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Як і для чого в Україні змінюють культуру сприйняття рефлективу.

Донедавна технологічний прогрес, який мав революційний характер й вирішував запити комфортної адаптації людини до умов життя, сьогодні відзначається зворотним ефектом. Оскільки вроджений інстинкт самозбереження змушує людину реагувати на небезпеку – суспільство намагається знаходити дієві рішення щодо глобальних проблем людства. Ці зміни торкнулись і ціннісної орієнтації fashion індустрії в обличчі не лише корпорацій та великих компаній, а й самих клієнтів.

Так The Wall Street Journal зазначив, що близько 35% населення переймається ​​питанням етичності бізнесу і готове платити більше за речі з маркуванням «sustainable» чи «environmental-friendly», а соціальна відповідальність стала ключовим фактором у стратегічному плануванні роботи компаній. Проте одним з вагомих орієнтирів соціальної відповідальності є збереження людського життя. За даними звіту “Global Status Report on Road Safety” Всесвітньої організації охорони здоров’я, в середньому щорічно у світі від ДТП гине понад 1000000 людей. В України лише за 2020 рік на дорогах відбулося 168107 ДТП (дані Національної Поліції).

Дієвим способом запобігання дорожньо-транспортної пригоди є використання у повсякденному житті світловідбиваючої тканини – рефлективу. Саме її властивості збільшують видимість пішохода чи учасника дорожнього руху в темряві і сутінках з 20-30 метрів до 130 метрів, цим самим знижуючи ризик виникнення ДТП у 6,5 разів. Це пояснюється процесом віддзеркалення світла. Поверхня рефлективної тканини складається з великої кількості мікроскопічних скляних кульок,  які самі по собі є крихітними відбивачами. Промені світла, що потрапляють на поверхню тканини під будь-яким кутом, двічі заломлюються усередині кульок, і в результаті – відбиваються у зворотному напрямку.

Світловідбиваюча властивість рефлективу

Світловідбиваюча властивість рефлективу

На жаль, довгий час рефлектив вважався тканиною для одягу комунальних  працівників та спеціальних служб. Але сьогодні використання світловідбиваючих елементів є додатковим рівнем захисту людини, що попереджає травматизм і небезпечні ситуації на дорогах. Така функціональність тканини привернула увагу й fashion індустрії, яка покликана реагувати на проблеми людства та допомагати  через візуальні форми у їх вирішенні.  Спершу рефлективні речі у вигляді професійної екіпіровки з’явилися у спортсменів, любителів екстриму та мотоспорту.  Згодом до позачасового тренду долучились і дизайнери, і бренди зі світовим ім’ям, які у своїх колекціях надали світловідбиваючій тканині fashion-форми (Alexander McQueen, Yeezy, Balenciaga, Levi’s, Ice Cold, PEdALED).

В Україні змінює культуру сприйняття рефлективу у суспільстві бренд ROUSSIN. В межах Ukrainian Fashion Week  дизайнер Софія Русинович презентує колекції, в яких вже декілька років використовує світловідбиваючі елементи. Проте основа ціль  – зменшити кількість ДТП за участю пішоходів завдяки вихованню у дітей свідомого ставлення до безпеки на дорогах. Так впродовж двох років ROUSSIN реалізує у регіонах України освітній проєкт SAFE FASHION – #безсекундижиття. Команда виготовляє понад 2500 світловідбиваючих рюкзаків для дітей початкових та середніх класів та безкоштовно забезпечує ними школярів. У 2020 році проєкт був реалізований у місті Сміла за підтримки Українського культурного фонду, а цьогоріч —  у  Павлограді (позиція УКФ може не збігатись з думкою авторів у цьому матеріалі).

ROUSSIN: проєкт SAFE FASHION #безсекундижиття

Долучитися до ініціативи може кожен, хто відповідально ставиться до власного життя та оточення. Для цього варто лише використовувати у повсякденному житті рефлектив та світловідбиваючі елементи, які можна придбати у магазинах рукоділля або замовити онлайн.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...