Реклама

🤓 «Велика четвірка»: огляд книги

Čytaty latynkoju
🤓 «Велика четвірка»: огляд книги
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🤓 «Велика четвірка»: огляд книги
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

У книжці «Темний ліс» Лю Цисінь на мою думку зробив цікаве передбачення яке варте особливої уваги. У майбутньому сили національних держав слабшатимуть, а сильнішими ставатимуть транснаціональні компанії. У його книжці це були зоряні флоти, а у наш час це GAFA.

За останнє десятиліття відбулася безпрецедентна трансформація зв’язку суспільства з цими компаніями. Ми використовуємо продукти компаній GAFA для управління практично всім нашим професійним та особистим життям. А за час коронавірусної кризи цінність цих гігантів стала ще більшою. GAFA колективно на цей час мають ринкову капіталізацію розміром в 6 трильйонів євро, що приблизно в 5 разів більше ніж весь німецький індекс DAX.

Домінування компаній GAFA стало таким величезним, що окремим урядам нічого не залишається, окрім як підкоритися їм.

Спеціалісти зазначають, що те, як ми будемо звертатися з технологічними монополіями США, буде визначати майбутнє Європи. Ніколи раніше в історії нашого континенту така мала кількість компаній не мали стільки сили – ніколи вони не мали можливості так глибоко впливати на наші життя. Але як вони досягли такого успіху? Відповість книжка “Велика четвірка” Скота Гелловея.

 

Упродовж останніх двадцяти років чотири технічні компанії-гіганти дали людству більше можливостей для задоволення, спілкування, процвітання та розвитку, ніж будь-яка інша подібна структура. Водночас Apple, Amazon, Facebook та Google створили сотні тисяч робочих місць. Також «Четвірка» створила численну кількість продуктів та послуг. Це вони поклали суперкомп’ютер до наших кишень, надають послуги інтернету, та наносять на мапи земні суходоли й океани.

Як так сталося що саме ці чотири компанії зараз найбагатші? Як цим компаніям довелось стати такими могутніми?

 

Amazon

Купувати люксовий гетчбек 𝒫ℴ𝓇𝓈𝒸𝒽ℯ 𝒯𝓊𝓇𝒷ℴ 𝒮 або пару туфель човників від Крістіана Лабутена – це весело. Купувати зубну пасу і підгузки – вже не так весело. Інтернет-магазин Amazon, який обирають більшість американців і дедалі більше людей у всьому світі, полегшує їхнє існування, пропонуючи всі необхідні для життя речі. Не потрібно докладати зайвих зусиль, лише одне клацання мишкою. Рецепт компанії в безпрецедентних інвестиціях в інфраструктуру «останньої милі».

Apple

Логотип Apple, що прикрашає найбільш жадані ноутбуки та мобільні пристрої, став наразі світовим брендом, що символізує багатство, освіченість, належність до західних цінностей. За своєю глибинною суттю продукти Apple покликані задовольняти дві інстинктивні потреби людини: почуватися ближче до Бога й бути більш привабливим для осіб протилежної статі. Ця компанія піднесла власну систему поглядів до рангу релігії, що має не менше прихильників ніж вчення Христа. До лав її братства належить більшість видатних людей планети. Подумайте самі, вони досягнули парадоксальної мети в бізнесі – продають загальнодоступний товар за ціною преміум-класу. Компанія стала однією з найприбутковіших. Це ніби компанія Toyota продавала б свої авто за ціною Ferrari.

Facebook

Зважаючи на рівень сприйняття, та впровадження мережі Facebook, її можна вважати чимось найбільш успішним в історії людства. У світі близько 7.5 мільярда людей, і щодня 2 мільярди користуються Facebook та їхніми додатками Instagram та WhatsApp.

Google

Сучасні люди обожнюють Google. Це джерело наших знань, воно знає всі наші потаємні секрети, може розповісти де ми й куди рухаємось. Жоден заклад чи людина не користується такою довірою. Ваш новий улюблений бренд – це те, що Google видає вам упродовж 0,0000005 секунди.

Четвірка контролює майже всі стартапи. Будь-яка нова фірма, що може з ними конкурувати, тут же купується, як WhatsApp. Тож єдиними ворогами четвірки є вони самі. Поки ви це читаєте, між компаніями йде серйозна війна. Ми можемо спостерігати війну Apple та Amazon на екранах своїх комп’ютерів та ноутбуків. В той час як Google та Apple змагаються за те, щоб стати операційною системою нашого смартфона. Тим часом Siri(Apple) і Alexa(Amazon) увійшли в жорсткий клінч.

Здається, що все чудово і ці компанії рухають світ уперед. Але є й інша сторона медалі. Автор називає ці компанії чотирма вершниками апокаліпсису.

Підсумки:

“Велика четвірка” уособлює бога, любов, секс і споживання. Ці організації набули величезної влади. Вони уникають податків, втручаються в приватне життя, руйнують робочі місця, і втручаються в міжнародну політику. Тому, що їм все можна. Навіть США не насмілюється йти з ними на прямий конфлікт.

 

Якою є кінцева мета найбільшого за всю історію зосередження людського та фінансового капіталу? В чому його місія? Знайти ліки проти раку? Ліквідувати бідність? Дослідити Всесвіт? Ні, його мета: продати ще одну бісову Nissan

Здавалося б, такі величезні компанії могли б створювати більшість робочих місць, насправді ж усе на що вони спромоглися – це невелика кількість високооплачуваних посад, а решта б’ються за недоїдки. Ще крок і Америка перетвориться на домівку для трьох мільйонів лордів і 350 мільйонів рабів.

 

І навіть якщо це здається неймовірним – технологічна революція ще не закінчена. Зовсім навпаки. Ми знаходимося на ранніх стадіях. Автор зазначає: Якщо ми захочемо, ми ще можемо створити правила, які будуть формувати наше майбутнє. Але простір для маневру стає все менше і час йде. Якщо ми хочемо знати, що робити далі – необхідно отримати глибоке розуміння того, як оперують технологічні монополії.

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...