Реклама

✍🏻 Фішки для організації онлайн-трансляції: з чого складається цікавий контент

Поради від організаторів з Intercity Live, Respublica FEST, Plan B, Parimatch Tech та Docudays UA
Čytaty latynkoju
✍🏻 Фішки для організації онлайн-трансляції: з чого складається цікавий контент
  1. Головна
  2. Креатив
  3. ✍🏻 Фішки для організації онлайн-трансляції: з чого складається цікавий контент
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Поради від організаторів з Intercity Live, Respublica FEST, Plan B, Parimatch Tech та Docudays UA

У червні команда фестивалю соціальних інновацій та нової музики Plan B провела серію освітніх подій The show must go on/ offline про роботу над діджитал-заходами. 12 організаторів ділились менеджерськими інструментами для створення якісного подієвого контенту в онлайні. Найкорисніше з їхніх виступів увійшло в мануал, який допоможе менеджерам у подоланні викликів.

Цього разу організатори з Intercity Live, Respublica FEST, Plan B, Parimatch Tech та Docudays UA поділились власними фішками:

  • як знайти нетривіальні ракурси,
  • як забезпечити динаміку трансляції,
  • як працювати у незвичному інтер’єрі,
  • як зробити дизайн заставок привабливим,
  • як зробити трансляцію мультикамерною.

Нетривіальні ракурси 

Інтерсіті Live — це багатогодинний міжміський онлайн-фестиваль із прямою трансляцією із різних міст України. Фестиваль є мультидисциплінарним — до нього долучаються театри, представники вуличного мистецтва, кіно і культурних проєктів на перетині жанрів. 

Олександр Єфремов, режисер фестивалю Intercity Live:

Для якісної цікавої картинки ми експериментували з ракурсами. Небанальні ракурси допомагають зобразити об’єкт знімання під незвичним для загалу кутом зору та підкреслити за допомогою цього певну особливість. Верхній ракурс ми використовували, коли хотіли показати масштаб події або зменшити важливість чи розміри героя. Розташовуючи камеру позаду виконавця знизу, навпаки робили його/її на сцені величним для аудиторії.  За допомогою різних положень камери можна створити певну ілюзію скороченої або збільшеної дистанції між об’єктами знімання та глядачем або перспективні викривлення.

Під час роботи на Інтерсіті Live 4.0 мені запам’ятався кадр з київської локації на ЮБК під час виступу гурту Raggapop, коли камера була розташована над імпровізованою сценою на узбережжі Дніпра. Загальний план — зверху, в центрі кадру — підсвічена стійка зі звуковим обладнанням артистів. Виконавці ж розташовані по краях кадру. Разом зі світловим та піротехнічним обладнанням було досягнуто ефекту психоделічності та містичності цього виступу, а верхній ракурс допоміг відокремити кожного з артистів один від одного.

Часто оператори та режисери на таких подіях бачать локації безпосередньо під час знімання, тому все, що попадає в програму, є імпровізацією. Причиною цього є також непристосованість локацій до знімань та інші технічні нюанси. Але це додає корисного досвіду і характеризує нас як професіоналів врешті решт. Без імпровізації не було б цієї індустрії.

Динамічні камери  

Фестиваль «Respublica» — музично-мистецький фестиваль сучасного вуличного мистецтва, який проводився щорічно у Кам’янці-Подільському з 2011 року. Його завдання привернути увагу до міст України та нести культурно-просвітницькі ідеї. 

Ілля Ремізовський, технічний режисер фестивалю Respublica FEST:

Знімання Respublica Fest відбувались у Старій фортеці Кам’янця-Подільського. Ми зробили три знімальні майданчики у фортеці та ще один — на  Золотій Брамі за два кілометри від замку. На кожному з майданчиків працювало по дві людини з команди. Вони займалися збіркою усієї схеми, її підключенням та мікшували сигнал.

Динаміка в прямому ефірі досягається поєднанням того, що ви хочете показати й наскільки дивним ви це хочете показати. Динаміка фестивалю Respublica Fest — це різновид контенту, який ми подавали: “гуляння” по сценах, титри, спліт-вікна (два вікна одночасно) та тікер, який показував зібрані гроші. Також у нас була імпровізована студія, де сидів ведучий і брав інтерв’ю у виконавців або міг коментувати виступи.

 Для глядача гуляння по сценах мало вигляд зміни кадру у такій послідовності: зараз ми з вами знаходимося на воротах, потім потрапляємо на головну сцену, далі беремо інтерв’ю у когось, хто тільки-но зійшов зі сцени. Коли не було, що показувати, ми транслювали записи виконавців, які не змогли приїхати на фестиваль. Коли закінчувався виступ, хтось міг переказувати вітання на іншу сцену, а вже потім ми вмикалися з неї.

Усі камери мають підключатися до одного програмного забезпечення. Це дозволяє кожному учаснику на одній сцені бачити все, що відбувається на інших сценах. Має бути координаційний пункт, який контролюватиме усі таймінги, займатиметься режисурою всіх просторів і мікшуватиме відео в один потік. Також у вас може бути людина, яка накладатиме титри або графіку.

Особливих правил для проведення динамічної трансляції, на мою думку, немає. Ви можете бути обмежені лишень доступом в Інтернет і потужністю свого комп’ютера.

Продуманий та неочікуваний інтер’єр 

 

Plan B — це фестиваль соціальних інновацій та нової музики, який вперше відбувся у вересні 2016 року у Харкові, Краматорську та Слов’янську.  Фестиваль народився з бажання познайомити цікавих людей з України й світу, нанести Харків на культурну мапу країни, об’єднати змінотворців та організувати непересічну музичну подію.

Аліна Ханбабаєва, директорка фестивалю Plan B:

Обираючи локацію в Харкові, ми намагалися всидіти на двох стільцях: знайти майданчик, який був би цікавим та зручним для знімання і в той самий час достатньо великим, щоб вмістити глядачів з дотриманням усіх карантинних обмежень. Обидва фактори були важливі, бо ми до останнього сподівалися, що фестиваль хоча б частково може бути офлайновим.

Концерт знімали на арт-заводі «‎Механіка», де в той час проходила виставка динозаврів. Спочатку сприйняли їх як перепону, а потім зрозуміли, що це стане фішкою, бо якщо ми не зможемо прийняти публіку, то глядачі в залі все одно будуть. Подумали тоді, що коронавірус так змінив світ, що люди вже як динозаври. Так і сталося — музиканти грали перед повною залою динозаврів.

Вечірку робили у фотостудії Mental Complex Studio. Це була колаборація з міжнародним фестивалем прогресивної музики та цифрового мистецтва NextSound та студією Blck Box, що спеціалізується на віджеїнгу, створенні мультимедійних інсталяцій та оформленні сцен для фестивалів та заходів. Команда студії розробила для нас сет дизайн за мотивами «‎Аліси в країні мрій»‎.

Це був виклик, бо за короткий проміжок часу, треба було забезпечити подію не тільки технічно, але й знайти реквізит: кришталеві люстри, канделябри, манекени, буфети, вишукані крісла та інші меблі. Після тривалих безрезультатних пошуків ми вирішили піти до наших партнерів — Харківського національного театру опери та балету. Вони пустили нас у сховища, де ми змогли обрати все необхідне. Гарантійний лист, в якому обіцяємо повернути до театру неушкодженими 12 стільців з опери «Травіата», три люстри з опери «Євгеній Онєгін» та інший крам, зберігаємо й досі. Важливий момент — вчасно з’єднати знімальну групу з командою, що розробляє сет-дизайн. До початку знімання важливо знати, що буде у кадрі, і як це має виглядати.

Привабливий дизайн, заставки

IT Ring— це серія експертних поєдинків у сферах розроблення, дизайну та тестування. Це гострі дискусії між IT-експертами на неоднозначні теми, де глядачі не тільки спостерігають, а й впливають на результати за допомогою інтерактивного голосування. 

Надія Семененко, Event Producer в Parimatch Tech, організаторка IT Ring:  

IT Ring — це гібридна подія, тому елементи дизайну та брендування ми готували окремо як для онлайн, так і для офлайн-трансляції. Важливу роль відігравало оформлення студії: сцена у вигляді рингу, контрастне освітлення, технічні спецефекти та музичний супровід.  Завдяки цьому ми створили яскраве шоу у студії та передали атмосферу глядачам в онлайн форматі.

Окремою «‎фішкою» події є парне промо відео зі спікерами, де вони презентують свої теми і точки зору, які будуть розкривати під час івенту. А ще ми використовували відео візитівки спікерів перед виступом під час івенту — такі креативні та якісні ролики представляють експертизу спікера і знімають  потребу у банальному представленні спікера ведучим зі сцени.

Під час трансляції ми зазвичай використовуємо статичні заставки, відеозаставки та «‎одяг ефіру» — підписи учасників та брендинг ефіру логотипами та елементами стилістики івенту.

Статична заставка необхідна в період очікування старту події, після закінчення ефіру та в непередбачувані моменти під час прямої трансляції.

Динамічна відеозаставка з музикою та базовою інформацією про спікера дозволяє йому комфортно вийти на сцену, підготуватися і зайняти вигідну позицію для кадру під час трансляції в онлайн. Також відеозаставка дуже виручає, якщо під час івенту є організаційні/технічні нюанси  або потрібно більше часу для виходу на сцену.

Брендинг ефіру — заставки з лого події для загального брендингу, окремі підписи з іменами всіх, хто виступає, плашки з логотипами партнерів чи спонсорів за потреби.

Посилання на ефір: 

https://www.youtube.com/watch?v=32cPU7rj2VY&t=478s

Паралельні включення, телемости, мультикамерність 

Docudays UA — це міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві. Після завершення Docudays UA презентує найкращі фільми в регіонах України в межах Мандрівного фестивалю.

Павло Туринін, технічний директор Docudays UA 

Два роки поспіль Docudays UA проводили онлайн-трансляції. Кожного року у нас працювала студія для трьох гостей, в якій працювали кілька камер, а також були запрошені гості з різних куточків світу, які приєднувалися до нас онлайн. Крім цього необхідно було забезпечити синхронні переклади на декілька мов у реальному часі й водночас видати програми на різні онлайн майданчики цими мовами.

На всіх ефірах ми використовували технологію багатокамерного знімання. Це робилося для того, щоб після майстер-класу всі охочі могли поставити питання у прямому ефірі. Ми заздалегідь вирішували, де знаходиться гість з точки зору кадру, яке освітлення буде у приміщенні, зважали на аудіо оточення.

За кожною трансляцією спостерігає модератор соціальних мереж. Він/Вона перевіряє якість трансляції, а також передає запитання від глядачів редактору ефіру, який перевіряє запитання і найцікавіші передає у студію ведучому події.  Якщо подія двомовна, на кожну з них потрібен свій звукорежисер, щоб зробити якісне аудіо балансування. Гості, які спілкуються українською, та перекладач на жестову мову мають чути виключно українську мову, а іноземці тільки англійську.

Коли ми говоримо про гібридні трансляції (студія + онлайн гості), у цьому вже є інтерактив для учасників. Потрібно, щоб кожен бачив і чув один одного, щоб у кожного з них було відчуття присутності. Так коли ми проводили майстер-класи онлайн, то додавали всіх слухачів до віртуальної студії, щоб вони мали можливість ставити питання безпосередньо у прямому ефірі, увімкнувши камеру і мікрофон. Це давало можливість будь-якому глядачу поспілкуватися з учасником події у реальному часі.

З введенням карантину багато культурних менеджерів вперше зіткнулися з онлайн-подіями та готували трансляцію самотужки. Кінець серпня не обіцяє особливих змін у цій сфері, тому прямі трансляції — досі актуальні.

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...