Музей та цифрові експонати
Миколаївський обласний художній музей імені Василя Верещагіна оцифрував 518 експонатів та виклав їх у вільному доступі, про це передає пресслужба Миколаївської міської ради. Колекція оригінальної графіки музею нараховує приблизно понад тисячу творів. Вона складається з творів кінця ХVIII століття, робіт XIX та першої половини ХХ століття, робіт другої половини ХХ — початку ХХI століття.
Переглянути 518 експонатів можна на сайті проєкту у розділі «Галерея». Також можна дізнатись про походження картин та те, як вони потрапили до колекції музею. До того ж можна прочитати статті про самих художників.
Каталог складається з двох розділів:
- Твори створені до 1917 року
- Роботи художників-графіків з 1918-го по 1950-й роки
Проєкт сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України та дозволяє інтегрувати надбання вітчизняної культури у світовий культурний простір, а також відкриває Миколаїв як ще одну точку на культурній мапі країни.
Сайт проєкту
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/10-G-1219.jpg)
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/1-G-3131.jpg)
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/316-G-3285.jpg)
Серед оцифрованих картин можна буде побачити унікальні матеріали, які через свій розмір та чутливість до світла зазвичай не показують на постійній експозиції.
Також у рамках проєкту створили п’ять 3D-моделей графічних робіт в AR та надрукували серію поштових листівок для зчитування зображень.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/52-ZH-439-1.jpg)
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/325-G-5207.jpg)
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/10/250-G-1505.jpg)
Раніше ми вже писали? Японська мультиплікаційна студія Ghibli опублікувала 400 зображень зі своїх фільмів, як японська мультиплікаційна студія Ghibli опублікувала 400 зображень зі своїх фільмів.