💼 Валерій Маковецький: карантин, як випробування для бізнесу

Čytaty latynkoju
💼 Валерій Маковецький: карантин, як випробування для бізнесу

Коронавірусний карантин став справжнім випробуванням для бізнесів усього світу. Не всі змогли швидко зреагувати на нові реалії та утриматися на плаву. В Україні приклад того, що криза – час можливостей, продемонструвала торгова мережа Фокстрот, яка за словами співзасновника ГК Фокстрот Валерія Маковецького, «зміцнила лідерські позиції у своїй категорії, суттєво збільшила трафік покупців до своїх торговельних точок, товарообіг та частку присутності компанії в он-лайн комерційному полі України».

Пригадаймо ситуацію, яка склалася в Україні навесні 2020 року. Українці були обмежені у пересуваннях. Люди були позбавлені можливості відвідувати звичайні стаціонарні магазини, крім продуктових супермаркетів та аптек. Якщо говорити конкретно про магазини електроніки й техніки, то у реалі вони могли продавати лише засоби зв’язку (постанова КМУ №211). Звісно, більшість покупців перемістилася в онлайн. Заслуга Фокстроту у тому, що інтернет-магазин компанії у критичний час зміг підхопити та задовольнити попит покупців онлайн.

Валерій Маковецький про показники Фокстроту під час карантину у цифрах

  1. Лише за 1 день карантину офіційний інтернет-магазин Фокстрот відвідали 270 тисяч людей.
  2. У квітні сервіси моніторингу зафіксував 8,5 мільйонів відвідувачів інтернет-магазину Foxtrot.
  3. У піковий період карантину (середина березня, квітень 2020 року) менеджери інтернет-магазину обробили вдвічі більше замовлень, ніж за аналогічний період минулого року.
  4. Фінансові результати квітня 2020 року перевищили результати квітня 2019 року на 420%.
  5. За період карантину частка компанії в онлайн-продажах України зросла на 50% – зазначив Валерій Маковецький.

Валерій Маковецький про причини успіху компанії в онлайн-продажах у період карантину

Бренд Фокстрот позиціює себе, як омніканальний. Це означає, що продажі офлайн в стаціонарних магазинах повністю синхронізовано з продажами онлайн в офіційному інтернет-магазині компанії. Завдяки платформі SAP CRM була синхронізована вся інформація про наявність та рух товарів, складські залишки, про бажання покупця придбати певну річ та точку, де йому найзручніше її отримати.

Одночасно з синхронізацією каналів онлайн та офлайн продажів було оновлено офіційний сайт. Департамент інформаційних технологій осучаснив дизайн, поліпшив інтерфейс та оптимізував головний веб-ресурс компанії. Роботи з сайтом були завершені у грудні 2019 році. Тому в період коронавірусного карантину навесні 2020 року сайт  увійшов на максимумі своїх технічних можливостей. Що й дозволило, врешті решт, впевнено та якісно надати покупцям необхідні їм послуги.

Паралельно була підсилена для онлайн споживачів нова маркетингова стратегія компанії. Її девіз  –   «Живи наживо». А візуальний образ  –  оновлена Лисиця, динамічна, весела, анімована, одразу підкорила аудиторію наймолодших користувачів гаджетів.

«Коронавірусна криза довела, що ми обрали правильну  –  омніканальну  –  бізнес-модель розвитку Фокстроту. З початком карантину ми швидко спрямували сили в онлайн-продажі, тому досягли показників, які було заплановано досягти до кінця року,  –  підсумував Валерій Маковецький.  –  Одночасно з цим карантин став своєрідним краш-тестом, який вкотре гідно пройшла наша компанія, довівши свою стійкість та досвідченість на ринку електроніки та побутової техніки країни».