Про свою нову посаду Яковер заявив на своїй сторінці у фейсбуці. За словами колишнього очільника UNIT.City, в планах організаторів проєкту побудувати іноваційний музей та низку наукових інституцій, що передаватимуть досвід тих подій, часів та місця.
Основним партнером Яковера в керівництві стане Ілля Хржановський, творець скандального проєкта «Дау», який знімали в Харкові.
Зараз головний час для такого проекту — за 5-10 років остаточно відійде покоління останніх сучасників трагедії.
Макс Яковер, керівник проєкта меморіального центру «Бабин яр»
Бюджет створення меморіального центру «Бабин яр» — понад $100 млн.
Хто такий Макс Яковер
Це відомий підприємець та менеджер в IT-індустрії. Перед цим проєктом Макс Яковер разом із Максимом Бахматовим керував UNIT.City, з ним же реформував ВДНГ на посаді директора з розвитку. Засновник креативного простору «Часопис» та співвласник проєкту «Цікавий Київ».
Що за меморіальний центр
Урочище Бабин яр — це місцина в Києві, яка має жахливу історію. В часи Голодомору 1932-33 рр. там ховали людей, що померли з голоду. А під час Другої світової Бабин яр став місцем розстрілу понад 100 тисяч людей різного етнічного походження, але здебільшого євреїв та ромів.
Також саме з Бабиним яром пов’язана Куренівська трагедія, коли відходи цегляних заводів, якими вирішили заповнити яр для прокладення шляхів і облаштування парку, потекли на Куренівку — тоді загинуло понад 1,5 тис людей.
Меморіальний центр «Бабин яр» стосується лише Голокосту. Його створюють на кошти бізнесменів з «Альфа-Груп». До Наглядової ради входять Святослав Вакарчук, Володими Клічко, колишній президент Польщі Алєксандр Кваснєвський та інші.
Проєкт меморіального комплексу та музею представили? Обрали кращий проєкт меморіального центру «Бабин Яр»: як виглядає у вересні.