👩‍💻 З питання, які допоможуть подолати страх змін та знайти своє покликання

Čytaty latynkoju
👩‍💻 З питання, які допоможуть подолати страх змін та знайти своє покликання

✅ Чого я хочу?

Немає значення, куди рухатись, якщо не знаєш, куди хочеш прийти. Тому перш ніж щось змінювати, необхідно чітко визначити кінцеву мету. Але зрозуміти свої справжні бажання може бути непросто. У першу чергу потрібно дізнатися більше про себе і свої таланти, зрозуміти, що подобається, а що не подобається робити.

Почніть із простої вправи. Візьміть листок паперу і запишіть 100 справ, якими ви займаєтесь із задоволенням. Перша десятка дасться легко, друга — насилу, а далі почнеться справжній аналіз себе, своїх уподобань та захоплень. Не зупиняйтеся і намагайтеся записати усі 100 справ. Коли список буде готовий, відкладіть і поверніться до нього за кілька днів. Спробуйте побачити зв’язок між вашими захопленнями і зрозуміти, у якій сфері / на якій посаді зможете залучити максимальну кількість улюблених справ.

Якщо самостійно розібратися у собі не вдалося, можна пройти профорієнтаційний тест або звернутися за допомогою до професійного коуча чи психолога. У будь-якому випадку не поспішайте і приділіть цьому питанню достатньо часу, щоб нарешті познайомитися з собою ближче.

✅ Чого мені навчатися?

Коли ви визначили напрямок руху, саме час розробити план дій. Для цього потрібно виявити знання та навички, які знадобляться на шляху професійного розвитку. Але не обмежуйтесь лише прикладними знаннями. Звісно, вам не стати програмістом без знання мов програмування. Але успішний спеціаліст у будь-якій сфері — це людина, яка вміє працювати у команді, конструктивно викладати свої думки, аналізувати інформацію, знаходити спільну мову з різними людьми. І це далеко не повний перелік — у кожній сфері він доповнюється своїми пунктами.

Придивіться до профілів спеціалістів цікавої вам сфери у LinkedIn та випишіть ті компетенції, якими вони володіють. Потім зберіть рекомендації курсів, книг, лекцій, статей, блогів, які розвивають ці навички, і починайте навчатися.

Ви також можете звернутися за допомогою до більш досвідчених колег зі сфери. Попросіть їх стати вашими наставниками на 3-6 місяців, щоб допомогти вам у досягненні мети. Не бійтесь та не соромтеся просити про допомогу. Вашу мотивацію та бажання розвиватися обов’язково оцінять, а додатково ви отримаєте цінні зв’язки у професійному світі.

✅ Де мені це застосувати?

Та справа, яку ви обрали, має не лише подобатися вам, але й бути потрібною та приносити користь іншим. Для цього варто заглибитись у вивчення зовнішнього середовища — дізнатися про найбільш затребувані спеціальності, ознайомитись зі світовими й українськими трендами галузі, виявити, на які послуги є попит. Це допоможе правильно оцінити себе і свої перспективи, а можливо, відкриє нові сфери застосування своїх знань та навичок.

Почитайте книги й статті провідних фахівців, ознайомтеся зі звітами дослідницьких центрів, відвідайте галузеві конференції, підпишіться на авторитетні видання та ресурси. Зробіть перелік компаній, яким цікаві спеціалісти вашого профілю. Долучіться до асоціацій і спільнот. Повністю зануртеся у професійне інформаційне поле, і ваша можливість обов’язково вас знайде.

З відповідями на ці питання у вас з’явиться і план дій. Ви дізнаєтеся, куди і як рухатись, і зміни у житті вже не здаватимуться такими страшними й неможливими. А щоб надихнутися, запрошую вас на кар’єрну конференцію ProForum. 30 листопада говоритимемо про кар’єрні міфи, пристрасть до своєї справи, мотивацію для змін і професійний розвиток. Долучайтеся за посиланням. Na chasi виступає інформаційним партнером конференції.