👨‍🔧 Після фронту ніякий бізнес не страшний. Підприємництво по-ветеранськи

Čytaty latynkoju
👨‍🔧 Після фронту ніякий бізнес не страшний. Підприємництво по-ветеранськи

Війна змінює людей. «Багато з тих, хто побував у зоні АТО — прокинулись. Від сну, в якому, до речі, досі перебуває більшість населення України. І зрозуміли, що громадяни — не ресурс для держави — а люди, які бачать перед собою мету, виявляють свою позицію і змінюють світ на краще. Саме тому наш обов’язок створювати в тилу те, заради чого вони могли би стояти на фронті», — розповідає ветеран, засновник соціального стартапу «Bobry.in.ua» Ігор Мироненко.

Ігор Мироненко, ветеран АТО, соціальний підприємець

ветерани підприємництво

Часто ветерани не хочуть повертатись до старої роботи — адже прагнуть займатись справою, в якій будуть бачити сенс. Можливо саме тому, останнім часом ветеранський бізнес став справжнім трендом — протягом минулих років ветерани заснували близько 200 підприємств. Колишні АТОвці відкривають кав’ярні, майстерні чи просто працюють вдома, приймаючи замовлення через соціальні мережі. Вони дають роботу побратимам, роблять знижки для ветеранів та волонтерів — а з прибутку допомагають бійцям, які захищають Україну на фронті.

Засновник майстерні «Бобри» Ігор Мироненко — колишній інженер. Після повернення з АТО він почав робити «лежачі велосипеди», необхідні пораненим для реабілітації. Згодом у нього виникла ідея створити власну майстерню. Спочатку йому допоміг друг, який надав інструменти та місце в своєму гаражі, а фінальна ідея зародилась під час навчання в Українській соціальні академії.

ветерани підприємництво

Вироби «Бобрів» 

Зараз «Бобри» займаються фігурними різьбленням по дереву і виготовляють меблі, фотозони, рекламні матеріали, елементи декори, іграшки. А ще Ігор проводить майстер-класи: навчає своєму ремеслу дітей. Але у мріях — створити відкриту майстерню, де охочі зможуть втілити власні задуми.

Проект «Антикор» надає послуги очищення та фарбування дахів. Його засновник Володимир Муляр планує давати роботу випускникам інтернатів: «Я довго цим займався і  зрозумів, що можу поділитись цими знаннями», — коментує Володимир. Він вирішив допомагати підліткам з інтернатів не випадково — адже вони мають ту саму проблему «закритості» колективу, брак спілкування з зовнішнім світом, як і військові.

ветерани підприємництво

Володимир Муляр, проект «Антикор»

Кав’ярня «Поруч» заснована при центрі підтримки ветеранів у Краматорську — а 80% прибутку від закладу йде на його розвиток. «Нам давно було потрібне місце, де люди могли б перекусити, випити кави та поспілкуватися один з одним», — розповідає її засновник Володимир.

ветерани підприємництво

Заклад відкрився в квітні 2019 року — з того часу став центром ветеранської спільноти.  У найближчих планах засновників — придбати обладнання та зробити ремонт, а згодом — розповсюджуються по всій області, розвивають ветеранське підприємництво та ресоціалізувати спільноту. «Війна триває вже 5 років, і коли вона закінчиться -— поки що невідомо. Тому продовжуємо обжарювати каву, варити смачні напої та зустрічати нових членів ветеранської спільноти», — коментує Володимир.

Наступний набір на програму «Акселератор соціальних підприємств» в Українській Соціальній Академії стартує взимку — стежити за новинами щодо відбору можна на сторінці академії в Facebook.