Учасник Photo Kyiv Fair розповідає про творчі нагороди та про те, навіщо столиці України такий фотоярмарок. Рік тому Сергій отримав престижну міжнародну премію, що відбувається за підтримки відомого виробника фотокамер — Leica Oskar Barnack Award 2017.
У Вас був особистий стенд на Paris Photo 2017. Як міжнародна нагорода вплинула на Вашу роботу?
— Якщо чесно, сьогодні можу з впевненістю відповісти — значно, і сподіваюся, що продовжить впливати. У першу чергу, це, звичайно ж, впізнаваність у фотографічному середовищі. Після «лейки» у мене з’явилось декілька галерей представників, як в Україні — Face Foundation (Тетяна Миронова), так і за кордоном. Це — галереї в Барселоні та Антверпені. Одні представляють мої роботи на різних фестивалях, інші — відразу купують.
Зросла й цікавість до колекціонування моїх робіт, мрія потихеньку збувається, так би мовити. Зараз я відповідаю на питання, сидячи у Братиславі, а завтра у мене тут відкривається персональна виставка в рамках European Month of Photography.
Як вдалося стати першим українцем за 37 років, який здобув цю премію
— Перший фактор — це не «заїжджена» тема. Другий — саме той погляд на те, що відбувається з середини, який дозволив зробити такі картинки (йдеться про серію Behind The Scenes — прим.ред.).
Про іменну камеру з конкурсу
— Звичайно, я зараз на неї тільки й роблю знімки, якщо чесно. Зручно, скажімо так. Серія Her, до речі, знята на неї. А самі фото зараз представлені у галереї Face Foundation на спільній виставці з Ромою Михайловим — Only Now Only Never.
Про плани на Photo Kyiv Fair
— На Photo Kyiv Fair 2018 будуть представлені мої роботи з колекції Тетяни Миронової та галереї Mironova Gallery (Face Foundation). Із тієї самої серії Behind The Scenes.
Навіщо Києву міжнародний фотоярмарок
— Я би говорив, не навіщо такий Києву, а навіщо він Україні. Знайомство колекціонерів, галеристів з сучасними молодими авторами, становлення цін на фотографію, а вона, на щастя, з кожним роком цінується все більше — ось головні причини.
Знову ж, молоді художники можуть подивитися, що виставляють галереї, подумати, чому їх там немає — і прагнути до того, щоб в наступні роки галереї продавали також і їхні роботи. Це — величезний «плюс» до розвитку мистецтва фотографії в Україні, що у 2017 році з’явився такий ярмарок.
Чим, крім продажів свого мистецтва, може бути корисний такий івент? Наприклад, в цьому році 10 моїх студентів з Миколаєва їдуть на ярмарок дивитися, гуляти, спілкуватися, знайомитися. Я влаштовую для них особисті зустрічі і знайомства, вони будуть відвідувати лекторії та інші заходи.
Як допомагають такі заходи розвитку української фотографії
— Ярмарки такого рівня дають змогу авторам виходити на нові рівні, як в Україні, так і за кордоном. Конкурси — це корисно. Такі подія проходять в Україні не так часто, тому не треба відсікати нічого. Спробуйте дізнатися цього року про фотомистецтво якнайбільше.