Спільна робота, мотивація, ієрархія — найцінніші поради з книги Rework

Čytaty latynkoju
Спільна робота, мотивація, ієрархія — найцінніші поради з книги Rework

На обкладинці написано: «Ця книга змінить ваш погляд на бізнес». Якщо чесно, то мій погляд вона не змінила. Ні, не через те, що книга погана. Просто в 2018 році думки, які викладаються в книжці, вже не такі революційні, якими вони були у 2010-му. Але деякі поради та спостереження з цієї книги все ж варто запам’ятати. Про них і поговоримо.

Залиште слід у Всесвіті

Ні, ми не маємо всі бігти й терміново винаходити ліки проти смертельних хвороб, хоча було би добре вчинити саме так. Цей пункт — трохи про інше. Щоби виконувати роботу добре, треба розуміти, наскільки вона важлива. Ви маєте відчувати значущість своєї справи та зусиль. Тільки тоді натхнення вас не покидатиме, і все буде вдаватися.

Забороніть собі вживати деякі слова

На думку авторів книги, такі слова, як «обов’язково», «не можу», «це легко», «як найшвидше», є токсичними і вживати їх до оточуючих не варто. Суть цих слів з роками втратилась, адже не так багато справ є дійсно обов’язковими, як ми вважаємо. А коли кажуть «це легко», то найчастіше йдеться про чужі завдання, а не свої.

Вчитися на помилках — не така вже і важлива річ

Про навчання на чужих помилках ми чуємо з дитинства. У підприємництві ця тема ще гостріша. Якщо ви лише запускаєте власну справу, не варто думати про помилки, які можуть з вами трапитися. Краще просто робіть свою роботу добре. Пам’ятайте, що чужі помилки — це всього лише чужий досвід, який жодним чином не стосується вашого бізнесу.

Ігноруйте «наші реалії»

«В нашій країні це не буде популярним». «Людям такого не треба». Згадали ці та ще безліч інших фраз, які демотивують? Таке можна почути щодня. Нехай ці вислювлювання не збивають вас зі шляху. Адже якщо не спробуєш — не дізнаєшся кінцевий результат, наголошують автори Rework.

Чухайте там, де свербить

Це — чи не найважливіша порада для підприємців, які шукають нову ідею для виходу на ринок. Як кажуть Фрайд та Хайнемайєр: «Найпростіший і найпрямолінійніший спосіб створити чудовий продукт або послугу — зробити щось таке, чим ви самі хотіли би користуватися».

Ця книга запам’ятовується, адже всі її поради можна почати втілювати в життя одразу. Вам не треба якогось додаткового уміння, інвестицій чи досягнення дзену. Інтернет-критики пишуть про те, що в Rework не вистачає кейсів. Але думаю, найважливіший кейс тут — компанія 37signals, яка вже 8 років успішно працює за постулатами цієї книги.