Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

Čytaty latynkoju
Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

OBERIG Jewelry

Концепція «по-перше, це красиво» більше не працює. Точніше, вона отримала продовження – «по-друге, це важливо». Важливо відчувати зв’язок поколінь, важливо шукати та знаходити глибинний сенс, важливо культивувати позитивну енергію, яку несе наше коріння. Для цього існують обереги – знаки та символи, вирізьблені у ювелірних виробах. Тому що прикраса – це більше, ніж просто красивий аксесуар, це – сильний амулет. І так було завжди.

OBERIG Jewelry – це знаки та символи, відтворені в діамантах, рубінах, сапфірах і золоті. Ювелірний бренд OBERIG Jewelry отримав премію Marie Claire Prix D’Excellence de la Mode 2011 в спеціальній номінації «За поєднання світових модних тенденцій і національних традицій».

Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

КОЛИСКАЙ

Пам’ятаєте мамині колискові? Вони огортали нас ніжністю та безпекою, щоб ми спокійно могли поринути у світ сну. Засновники першого сучасного дитячого етнобренду КОЛИСКАЙ створили колискову на дотик – ексклюзивну постільну білизну для дітей на основі 22 найсильніших українських оберегів. Символи, які оберігали з роду в рік покоління українців, – тепер будуть оберігати і сучасних діток. Для того, щоб відібрати ці етно-символи, автори ідеї кілька місяців досліджували фольклор та етнографіку.

Стовідсоткова бавовна сатинового плетіння – ласкава, як мамині обійми, та довговічна, як українські обереги. Це — ідеальне полотно для ніжної шкіри дитинки. Серед оберегів КОЛИСКАЙ – дерево життя, гуля, квіти, гребінь і сокира, червона стрічка, часник, кіт, кінь, свічка, зоря, гріш, Берегиня, ружа, ключі-безкінечники, риба – і все у сучасній обробці. Вони відновлюють зв’язок поколінь, уособлюють спокій, захист та силу роду, кажуть автори бренду.

В кожен комплект автори додають книгу з описом оберегів, іграшки, фірмові наклейки та листівки.

Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

PINAT Pins

Знаки оточують нас скрізь і всюди. Деякі із них беруть свій початок із давнини, а деякі з’являються тут і тепер. Перший український бренд значків PINAT транслює неофіційні символи Києва. Це і перепічка, і жетон метро, і «Київський торт», і мобільна кав’ярня «Рожевий равлик». Саме ці деталі створюють міський простір і з часом стають культовими.

У новій колекції PINAT прочитуються й етносимволи. Наприклад, значок «Музика і танець» створений за мотивами реальної мозаїки навпроти київського Оперного Театру. Вона потроху руйнується, тому засновники PINAT вирішили зберегти її ще на багато років біля серця киян. Піни – це ще й спосіб заявити світу про свою позицію. Адже, навряд ти начепиш на груди те, у що сам не віриш.

ЗЕРНО

Концепція «живого одягу» передбачає бережне ставлення до природних ресурсів та корінних українських традицій. Епоха масового споживання завдає шкоди екології. В нескінченній гонитві за трендами ми забуваємо про екологічну свідомість, про наше коріння. Бренд ЗЕРНО прагне виправити цю ситуацію. Свій внесок у збереження природи можна зробити, створюючи одяг з якісних текстильних матеріалів. Адже речі, які довго не зношуються, допомагають зберегти природні ресурси.

ЗЕРНО прагне зберегти та переоцінити українське коріння, культурний код нації, кажуть засновники бренду. Етнічний дизайн, наповнений фольклором, служить об’єднуючим чинником «люди Землі». Яскравим прикладом поєднання концепцій «еко» та «етно» є колекція дерев’яних сумок. Для створення сумок засновники ЗЕРНО віднайшли майстрів із найвіддаленіших куточків країни. Дерев’яні аксесуари виготовлені з природних матеріалів: явора, ясеня, бука, дуба та шкіри.

Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

NUKRAINE

Хлопці з NUKRAINE почали продавати українські світшоти і футболки з етномотивами ще до того, як це стало мейнстрімом, тобто у 2009 році. Головною метою проекту є формування стилю сучасної молодої людини, яка усвідомлює свою українську неповторність та знає свою культуру.

Засновників надихнули на таку ідею художники зі стріт-арт-проекту «Interesni Kazki», які згодом організували колаборацію з NUKRAINE. Чудернацькі міфічні створіння «Interesni Kazki» лягли в основу першої колекції. Усе для того, щоб зацікавити молодь сучасними українським мистецтвом та культурою, показати, що національні й автентичні мотиви можуть бути актуальні та стильні.

Речі зі змістом — 5 українських брендів з національним колоритом

Як, наприклад, футболки з колекції «Продовження та початок», що влучно поєднали українські образи минулого із сучасними тенденціями у графічному дизайні та мистецтві. Автори пишаються неповторністю своєї культури та хочуть поділитися нею з навколишнім світом — і таке самовираження виглядає невимушено та стильно.