Українські книги з героями-дітьми, які варто завести у вашій бібліотеці

Čytaty latynkoju
Українські книги з героями-дітьми, які варто завести у вашій бібліотеці

Окрім розважальної функції книги мають ще одну — повчальну, котра насправді є надважливою. Пропонуємо вашій увазі справжні перлини української літератури, де герої-діти стикаються з неприємностями, товаришують та вчаться приймати життєво важливі рішення.

Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»

Якщо у вас є дитина, ви не можете позбавити її насолоди від однієї з найбільш захоплюючих історій для дітей та про дітей. Про пригоди Яви Реня та Павлуші Завгороднього читати легко та цікаво, гумор автора добрий, а персонажі веселі та метикуваті.

Саме такими мають бути твори, перекладені більш як 20-ма мовами та внесені до списку Андерсена. | Придбати книгу >>

Катерина Бабкіна «Шапочка і кит»

Хлопчику на прізвисько Шапочка вісім років, і життя його зовсім відмінне від життя однолітків. Він не ходить до школи, не плаває у басейні та не куштує смачної їжі, адже він щоденно бореться з хворобою у стінах лікарні. Але дещо змінюється, коли у Шапочки з’являється таємний друг — кит, котрий щовечора припливає до вікна хлопчика. 

До речі, книга є не просто історією, відірваною від реальності. 5 гривень з кожного примірника книжки йдуть на користь благодійного фонду «Таблеточки», котрий допомагає онкохворим дітям. | Придбати книгу >>

Іван Андрусяк, «28 днів із життя Бурундука»

Коли до справи береться Іван Андрусяк, народжується дитяча книга, сповнена тонкого гумору, реальних історій та розуміння дитячих проблем та хвилювань. Головний герой, якого товариші прозвали Бурундуком, більше не хоче жодних кепкувань від однолітків, тому шукає непрості та навіть небезпечні шляхи до того, щоби стати багатим та знаменитим.

Ця повість про боротьбу з собою, самовизначення та про вміння приймати важливі рішення. | Придбати книгу >>

Романа Романишин, Андрій Лесів, «Війна, що змінила Рондо»

Знакова для української літератури книга «Видавництва Cтарого Лева» та творчої майстерні «Аґрафка» написана не лише для дітей, але й для дорослих. Адже вона вчить нас тому, як проговорювати складні теми з поколінням, що підростає.

Історія розповідає про мирне місто Рондо, куди одного дня прийшла війна. Лихо торкнулося не лише головних персонажів, а кожного містянина. Ця книга про те, що перемога у війні можлива лише тоді, коли кожен стане героєм, а згуртованість — це основа боротьби. | Придбати книгу >>

Андрій Кокотюха, «Таємниця козацького скарбу»

Справжнісінький детектив від Андрія Кокотюхи — це пригодницький місток з козацьких часів у сучасність. Дітвора зустріне на сторінках книги своїх ровесників — Данька, Галку та Богдана, котрі поринають у захоплюючий світ артефактів та скарбів і розгадують таємницю часів гетьманів.

Шалений страус, зграя посіпак на чолі з Льонькою Гайдамакою та козацький скарб — вихор подій і персонажів під детективним соусом захопить кожного. | Придбати книгу >>

Валентин Бердт, «Все починається у 13»

На перший погляд, це чергова містична цікавинка для підлітків. Літній відпочинок дітвори у селі перетворюється на низку пригод з відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями. Унікальність твору у тому, що надприродне у автора — це насправді лише намагання пояснити і підліткам, і дітям, і дорослим про те, що межа світу не закінчується там, де закінчується наше сприйняття.

Світ продовжується, він існує в інших вимірах,  це доведено і квантовою фізикою, й іншими напрямками сучасної фундаментальної науки, і це дуже цікаво. | Придбати книгу >>

Сашко Дерманський, «Чудове чудовисько»

Ще одна добра історія про те, що жахливе насправді може бути миролюбним. У повісті йдеться про дівчинку Соню, котра знайомиться з чудовиськом Чу. Сповнена пригод та небезпек історія розповідає про те, як Чу заробляє сім подяк від людей, щоб не втрапити до Країни жаховиськ.

Справжня дружба, відданість та вдячність — те, чому вчаться герої книги, і чому варто навчитися кожній дитині. | Придбати книгу >>

Оксана Лущевська, «Інший дім»

Назвемо три причини, щоб придбати цю книгу у подарунок підлітку. По-перше, персонажі тут живі та досконало прописані — авторка непідробно передає психологію дітей. По-друге, мова твору добра і зрозуміла.

По-третє, проблеми, з якими стикаються герої, актуальні та вартісні. До того ж, на противагу книгам про сільські пригоди, роман є цілком урбаністичним та незвичайним. | Придбати книгу >>