Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Čytaty latynkoju
Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Bullet journal — це місце для нотаток, запису ідей, формування списків і своєрідної «дорожньої карти». До того, як завести власний bullet journal, я користувалася декількома нотатниками одночасно: в одному записувала зустрічі та розклад дня, в іншому — вела свої плани, в третьому — записувала ідеї. І постійно ставалося так, що в одному я починала писати інше — те, що мала би занотовувати «не в цьому» блокноті. А ще доводилося носити скрізь за собою декілька різних блокнотів.

Гадаю, вам — як і мені — bullet journal допоможе систематизувати власне життя; але зробити це не в нудний спосіб, а цікаво та весело. Розповім вам, як він побудований, як працює — і ще додатково розповім вам про те, як bullet journal допоміг мені розібратися не лише зі справами, але й зі створенням капсульного гардеробу.

Як створити свій bullet journal

Про такий спосіб систематизації справ та цілей я дізналася з блогу однієї французької дизайнерки, яка живе у Берліні. Створити журнал, де буде міститися все, можна на основі будь-якого відносно великого блокноту — це може бути Moleskin або Ciak. Головне — аби в блокноті були точки, котрі полегшують розмітку.

Основні складові такого нотатнику — плани на рік, щотижневі та щоденні завдання. Наприклад, до свого щоденнику я включила звички, які я хочу запровадити у своє життя до кінця року. Можуть бути також фінансові, життєві чи робочі цілі. Можна навіть малювати графіки із поточним прогресом. На початку я взяла один аркуш — і на ньому зафіксувала карту сторінок, що на якій сторінці буде. Додала я до списку bucket list — перелік речей, які я хочу зробити до кінця життя. Втім, ви можете почати і з менш масштабних речей.

Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Почніть із «дорожньої карти» — переліку листків, на яких ви щось будете записувати

Що можна фіксувати у такому нотатнику

До свого щоденника я додала результати за місяць. У такому форматі — по 1-2 речення вражень за день — можна бачити поступовий прогрес, а також зрозуміти, що відбувалося у вашому житті в цілому, роботі та саморозвиткові зокрема. Додала я також і перелік книжок, які я збираюся прочитати до кінця року.

Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Список справ

Ідея, що можна малювати та створювати візуальні списки, мені подобається — адже креативність може проявлятися як завгодно. До bullet journal можна навіть вклеювати вирізки чи колажі, якщо є у вас таке бажання. У свій bullet journal я також внесла кольорові маркери та смайли для маркування настрою в окремі дні тижня.

Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Така форма занотовування дозволяє відзначати прогрес

В різних формах також можна фіксувати, що та як впливає на вашу активність та настрій. Крім планування, я також додала у таких журнал трекер звичок. Список постійних звичок можна наповнити, а потім коригувати протягом періоду, за яким ви стежите. Звичайно, все це можна зробити за допомогою низки мобільних додатків. Але при малюванні та записах від руки ви використовуєте незадіяні ресурси уяви та мислення — і в цьому «плюс» такого щоденника.

Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

В оригінальній формі тут можна упорядкувати все що завгодно — наприклад, список книг для читання

Як подібне планування допомагає позбутися зайвого — і як працює деклаттерінг

Подібний журнал також дасть змогу вам перейти до деклаттерінгу — або розбарахолювання. Йдеться про потребу позбутися зайвих речей не лише матеріальних, але й тих, які «обтяжують» ваше життя. Авторка методики Марі Кондо радить не лише перебрати книги чи речі в гардеробі — а діяти поступово з різними складовими життя. Також вона рекомендує не відбирати речі, які зайві і викликають у вас негатив, — а обираєте речі, які ви маєте залишити. Позбуватися речей варто без фанатизму — деклаттеринг має на меті не викинути абсолютно усе, а зробити користування вашим простором більш системним та ефективним.

Що таке bullet journal і як він допоможе вам упорядкувати життя

Розбарахолювання в дії

Bullet journal я почала саме зі списків деклаттерингу — щодо одягу, канцелярії, аксесуарів. Є також ще одна важлива складова — це позбавлення від речей та планів про «уявних нас». У мене так сталося із ковзанами, які я купила, сподіваючись, що я почну кататися на них. Речі, які лежать у вас вдома, — дуже часто про «уявних вас». Це теж важлива складова планування та позбавлення від зайвих речей та планів.

Формування списків у такий спосіб — гарний спосіб розвантажити не лише власні шафи та життєвий простір, але й зробити планування життя в цілому простішим та зручнішим. А це важливо не лише для керівників проектів, але й просто для кожного.

Додатково раджу переглянути

Автором ідеї Bullet Journal є Райдер, його відео можна подивитися для кращого розуміння, як працює ця методика не лише для особистих, але й для фахових цілей:

Корисною буде лекція англійською від Марі Кондо (відомої також як Конмарі) — авторки бестселера «Викинь мотлох із життя»:

Ще я згадую французську відеоблогерку, яка надихає мене — Жустін Леконте, можете, як і я підписатись на її влог. А про уявного себе та речі, що при цьому назбируються, раджу подивитися ось це відео: