10 англомовних бізнес-книг, які вам варто прочитати у 2018-му

Čytaty latynkoju
10 англомовних бізнес-книг, які вам варто прочитати у 2018-му

2018 рік радимо почати з таких книг:

Fifty Inventions That Shaped the Modern Economy | Тім Гарфорд (Riverhead Books)

Книгу рекомендовано для любителів інновацій, які хочуть побачити парад технологічних історій — і більше дізнатися про походження речей, які давно стали звичними для нашого життя. Тут ви знайдете безоіч цікавинок —  починаючи від управлінського консультування (в якому свою роль зіграло державне регулювання) до винайдення хімічних добрив (де важливими етапами стали битва поблизу Іпру та самогубство). Добірка із 50 винаходів також свідчить: деякі нововведення створюють фатальні вторинні наслідки.

Hit Makers | Дерек Томпсон (Penguin Press)

Про цю книгу вже згадував один із українських топ-менеджерів у державному апараті. 2 ідеї лежать в основі цього розважального погляду на створення блокбастерів від старшого редактора The Atlantic. По-перше, люди люблять речі, які відразу ж радикально відрізняються, при цьому будучи доволі знайомими. По-друге, популярність хітів починається з одного джерела, яке одночасно досягає багатьох людей.

Читайте також: 17 книг, які радять читати українські урядовці

Дослідницький трактат Томпсона бере на себе багато припущень із практики творців і маркетологів. Крім того, він досліджує обставини та — на перший погляд, незначні — деталі, які зробили хітами ті чи інші пісні, фільми чи культурні явища. Однозначно варто прочитати тим, хто щодня намагається створювати «вірусний» контент та піднімати планку власного бренду на вищий рівень.

If You’re in a Dogfight, Become a Cat | Леонард Шерман (Columbia Business School Publishing)

Редакція Inc. називає цю книгу одним із найкращих видань декількох минулих років щодо стратегії. Автор цього твору — професор Колумбійського університету, котрий стверджує, що коштовне протистояння на зрілих ринках не є неминучим. Насправді необов’язково вкидати мільйони «в піч», аби змагатися із давніми конкурентами.  Шерман пояснює, як великі корпорації на кшталт AppleApple включила мобільний додаток українки до списку найкращих у 2017-му можуть боротися із законом великих чисел і перерости власний ринок у довгостроковій перспективі. Для молодих підприємців без магістерських програм за плечима Dogfight пропонує швидкий майстер-клас у новітній історії бізнесу (гуру, концепції, ікони ринку) разом із путівником щодо стратегії та продукту.

Irresistible | Адам Альтер (Penguin Press)

Це — новедослідження зловмисних технологій. що є одним із «найтемніших» і одночасно найкращих у своєму жанрі. Альтер, професор маркетингу та психології Нью-Йоркського університету, вносить ідею «поведінкової залежності». За його словами, ми ще більш вразливі до сигналів та сповіщень із соцмереж, аніж до наркотиків.

Читайте також: Любовний трикутник — як смартфони впливають на стосунки і що із цим робити

Суспільні критики вже давно побоюються, що додатки, гаджети та соціальні медіа шкодять нашим відносинам, здоров’ю та продуктивності. Альтер повторює цей аргумент, а потім пояснює принципи проектування, які використовують наші вразливі місця. Наприклад, Netflix збільшує час перегляду, коли автоматично завантажує наступний епізод у серіалі — це стратегія, яка відтворює нашу уразливість до скринінгу. Відеоігри, такі як Tetris та Super Hexagon, прив’язують гравців до екрану, постійно ускладнюючи рівні. Як працює ґейміфікація і чи можна з нею боротися — дізнавайтеся у цій книзі.

Janesville: An American Story | Емі Гольдштайн (Simon & Schuster)

Репортерка The Washington Post Емі Гольдштайн розповідає історію мешканців Вісконсіна, які прагнуть утримати економіку на плаву після того, як найстаріший операційний підрозділ General Motors закрив свої двері там у 2008 році. Серед героїв книги — колишні пацівники корпорації, їхні родичі, і власники магазинів, і служителі, і будівельники, яких підтримують їхню роботу. Перепідготовка та створення нових робочих місць — панацея, яку рекламують обидві політичні партії США, і вони ледве ефективні. За епілогом книги рівень безробіття сягає 4%, але реальна заробітна плата знижується, а виробництво не повернулося. Безпека праці, вважає більшість, зникає назавжди. Рекомендовано для читання тим, хто живе у пост-індустріальних регіонах і плекає надію на зміни.

10 англомовних бізнес-книг, які вам варто прочитати у 2018-му

The Power of Moments | Чип та Ден Гіти (Simon & Schuster)

Ця книга однаково цінна для менеджерів та маркетологів, які прагнуть вплинути на поведінку, створюючи справді важливі моменти. Автори пояснюють, як створювати пікові моменти — найкращі та найбільш пам’ятні фрагменти позитивного досвіду — і виявляти подібні ситуації в житті своїх співробітників чи замовників. Порадами цими можуть скористатися усі — від служби доставки до промислових компаній на кшталт John Deere. Автори  також вказують, що не всі трансформаційні моменти є позитивними.

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change | Елін Пао (Spiegel & Grau)

Пригнічуюча сага про Елін Пао, з якої колись почалася тема гендерної дискримінації в технологічних компаніях Кремнієвої долини. Книга Пао вийшла менш ніж за три тижні до того, як Гарві Вайнштайн став антигероєм усіх новин і виявився людиною, що дестиліттями практикувала домагання на робочому місці. Її історія шельмує переслідування та сексизм у їхніх ширших контекстах — як явища, котрі руйнують можливості для жінок через неповагу, ігнорування, приниження та ставлення до них як до речей на робочому місці. Книга починається як історія успіху імігрантів і закінчується яскравою нотою з досвідом Пао, що створює проект Include для просування різноманітності в технологічній індустрії. Рекомендовано усім, чиї начальники та начальниці досі дозволяють собі сексистські жарти на вечірках.

Scale | Джофрі Вест (Penguin Press)

Швидкі темпи масштабування та конкуренції викликають запитання, наскільки навіть генеральний директор може контролювати траєкторію своєї компанії. Незалежно від галузей промисловості, розмірів або місць розташування, великі компанії зростають за дуже схожим принципом, подібним до біологічних організмів. Вест,  фізик-теоретик, пропонує створити «науку про компанії», щоби допомогти нам зрозуміти, як вони ростуть та вмирають (і потенційно, щоб допомогти нам передбачити їхню тривалість «життя»). А ще автор пояснює, як «старіння» компаній та навіть їхню «смерть» здатні уповільнити і знешкодити інновації.

The Startup Way | Ерік Райз (Currency)

Як і колишній генеральний директор IBM Льюїс Герстнер, підприємець і автор Ерік Райз, знатє, що навіть слона можна навчити танцювати. Свого часу він допоміг зробити таку неповоротку корпорацію, як GE, спритнішою та більш конкурентоспроможною. Завдяки цьому досвіду та іншим прикладам, Райз демонструє, що навіть класичні шановані корпорації можуть прийняти той спосіб мислення та поведінки, якими керуються стартапи — і  поширити його на усі структурні підрозділи компанії. The Startup Way починає відповідати на питання про те, як зберегти динаміку промисловості США.

Wild Ride: Inside Uber’s Quest for World Domination | Адам Лашинські (Portfolio)

Wild Ride вийшов у травні 2017 роу. У наступному місяці генеральний директор Uber Тревіс Каланік подав у відставку під тиском, і зміни компанії тривають досі. Але це не залишає книжку журналіста Лашинські поза полем зору в 2018 році.

Книга спирається на інсайдерські історії — Лашинські записував інтерв’ю з Каланіком та іншими менеджерами і працівниками компанії. Автор докладно описав невдоволення екс-очільника Uber, коли компанія стикалась із регуляторами, конкурентами та навіть із потребами змінювати структуру ціноутворення чи враховувати ґендерні питання. Каланік виступає як зразок непривабливого, зарозумілого підприємця, проте його смак і досягнення незаперечні. Наприкінці Лашинські звертає увагу на скрутне становище водіїв, сам ненадовго ставши одним із тих, хто возив пасажирів Uber.