Na chasi — наш перший місяць після запуску

Čytaty latynkoju
Na chasi — наш перший місяць після запуску

30 днів тому, розпочинаючи роботу Na chasi, ми акцентувалиНа часі — зміни: Ми розпочинаємо увагу на прагненні принести дух змін до українського онлайн-простору. На часі дізнатися, що нам вдалося із запланованого.

Дотримання балансу тем

Як ви напевно пам’ятаєте, ми обрали 4 ключових напрямки для себе — і для вас, наших читачів:

 • Наука та технології, гаджети та винаходи (рубрика «Техно»)
 • Стартапи та підприємництво, реформи законодавства та новини, які стосуються бізнесу; ділова література (рубрика «Бізнес»)
 • Креативна економіка та індустрії, сучасна культура та медіа (рубрика «Креатив»)
 • Розумні міста та сервіси економіки спільного користування (рубрика «Урбан»)

Найчастіше ми писали про технології та міста, а от із бізнесом та креативними індустріями ще потрібно трохи вирівняти баланс. Саме тому ми запрошуємо долучатися до нас колумністів — людей, яким є що розповісти про власний досвід, кейси зі своєї практики та чи цікаві приклади та ідеї із інших країн Європи, які ми можемо запровадити в Україні. Як зазвичай виглядають колонки, ви можете побачити на прикладі таких матеріалів:

Якщо ви хочете запропонувати власну колонку, напишіть головному редакторові: [email protected]

Українська латинка

Попри усю несподіваність, на думку окремих наших читачів, — ідея української латинки, сформульована у нашому «Маніфесті», за першу добу після оприлюднення «Маніфест української латинки» тільки у Facebook було поширено більше 20 тис разів, а кількість переглядів сторінки за місяць перевищила 70 тисяч.

Наступний крок — латинизатор

Днями ми додали на сторінку «Маніфесту» наш латинизатор: тепер усі бажаючі можуть перекладати свої тексти українською латинкою, якщо ви хочете зробити власну афішу, анонс (як зробили це колеги з LiRoom), текст чи статтю. Крім того, ми готові надати можливість вашому сайту запустити повноцінну версію латинкою — для цього просто напишіть нам у редакцію: [email protected]

Тільки легальні фотостоки

Розпочавши свою роботу із безкоштовним легальним фотостоком Pixabay (котрий надає світлини за ліцензією Creative Commons CC0), ми перейшли до партнерства із Depositphotos — найбільшим європейським і світовим постачальником ліцензійного фотоконтенту, котрий має велику професійну студію у Києві.

Мовою цифр

За місяць ми випустили понад 300 матеріалів, із них:

 • 65 статей від журналістів та стажерів редакції Na chasi
 • 4 колонки сторонніх авторів
 • 235 новин та анонсів

Загальна статистика щодо аудиторії виглядає так:

 • 86+ тис унікальних сеансів із середньою тривалістю 1 хв 24 сек та переглядом 1,63 сторінки за сеанс
 • 70 тис користувачів із 20% постійної аудиторії
 • 141 тис переглядів
 • 72% трафіку нам дають соціальні мережі

Географія наших користувачів охоплює практично усі країни планети — але перевагу звісно маємо в Україні:

 • 50% щомісячної аудиторії — це Київ та Київська область
 • на другому місці — Львів (8,2%), на третьому — Харків (6,1%)

Наша ключова соцмережа — Facebook

Ми запускали проект у березні без сайту, лише за рахунок сторінки у Facebook, де від кількох десятків прихильників за 2 місяці доросли до 3,5 тис читачів:

 • 55% аудиторії складають жінки, 45% — чоловіки
 • 24% читачів — у віці від 25 до 34 років, 16% прихильників — віком від 35 до 44 років

Якщо не враховувати «Маніфест латинки», то решта матеріалів у соцмережі — відео, посилань, нотаток, постів та дайджестів і фото — зібрали за 30 днів після запуску сайту 1,9 тис поширень, 7,6 тис коментарів та 11 тис реакцій у вигляді різних смайлів.

Чи вплинули санкції на наш трафік?

Ні. ми не мали і не планували мати представництва у жодному із сервісів, котрі підпали під блокуванняVK.ru, Ok.ru, «Яндекс» та Mail.ru заблокують в Україні на 3 роки. Наш трафік також не мав і не матиме нічого спільного із трафікообмінними мережами чи купівлею «ботів» — адже у цьому немає потреби, ми працюємо задля «живих», реальних читачів.

Нові можливості Na chasi

Створюючи проект як MVP, за місяць ми запустили для наших читачів низку можливостей:

 • пряме посилання на RSS
 • пошук по сайту, що враховує слова та словосполучення українською, українською латинкою та англійською
 • ТОП публікацій за переглядами, коментарями, уподобаннями
 • незабаром ви також побачите окремий блок колумністів та спецпроекти.

Як співпрацювати із нами

Якщо у вас є пропозиція щодо тематичної серії, ведення регулярної авторської колонки чи публікації окремої статті, напишіть головному редакторові: [email protected]

Вмієте і любите продавати рекламу та спецпроекти? Чекаємо вашого листа із CV та короткою історією про себе: [email protected]

Хочете замовити рекламу, стати спонсором рубрики, сформувати бріф для спецпроекту чи іншого виду ділового партнерства? Вам слід писати сюди: [email protected]