Реклама

🗿 У Києві встановили мініскульптурки меценатів міста: де саме

Čytaty latynkoju
🗿 У Києві встановили мініскульптурки меценатів міста: де саме
  1. Головна
  2. Місто
  3. 🗿 У Києві встановили мініскульптурки меценатів міста: де саме
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

У рамках проєкту «Шукай!» у Києві встановили п’ять нових бронзових мініскульптурок, присвячених місцевим меценатам. Завдяки цим благодійникам у місті з’явилися такі пам’ятки архітектури, як от Національна філармонія України, Національний музей літератури України та Києво-Могилянська академія.

Київ — це місто, побудоване меценатами. Те, що ми нині називаємо історико-архітектурною спадщиною столиці, найчастіше зведене саме за гроші благодійників. Вони віддавали значну частину прибутків на освітні заклади, лікарні, театри, інфраструктуру міста. І імена цих людей мало для кого відомі

Юлія Бевзенко, авторка проєкту «Шукай!»

Читайте також: 🗺 Як п’ятеро українців знайшли пригоди далеко за кордоном + конкурс

Кому саме встановлені скульптури?

  • Галшка Гулевичівна — віддала свій маєток на Подолі під створення Київської братської школи, від якої розпочинає свою історію Києво-Могилянська Академія.

Адреса скульптурки: вул. Іллінська, 8 (на розі з Братською, 14).

  • Катерина і Григорій Ґалаґани — заснували приватний середній навчальний заклад для талановитої молоді. У пам’ять про загиблого у віці 15 років сина його назвали — Колегія Павла Ґалаґана.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 11, Національний музей літератури України.

  • Михайло Дегтярьов — за його кошти побудували Будинок купецьких зборів, де зараз Національна філармонія України. За життя він фінансував богадільню для старих і немічних, будинок вдів для жінок з дітьми, які втратили годувальників. Після смерті заповів місту 4 з половиною мільйони рублів.

Адреса:  Володимирський узвіз, 2, Національна філармонія України.

  • Микола Бунге — розробив різні способи, як допомагати нужденним студентам: стипендії, підтримка дітей-сиріт, одноразові премії, фінансування закордонних поїздок. Після смерті свої статки заповів для університету.

Адреса скульптурки: вул. Липська, 18/5, Державна Судова Адміністрація.

  • Давид Марголін був одним із найщедріших меценатів Києва. Найбільше він пожертвував на освіту. За життя був успішним підприємцем, мав неабияку інтуїцію розпочинати вдалі бізнеси. Марголін опікувався Трухановим островом: утримував пароплавну пристань і майстерні, будував школи і церкви.

Адреса: вул. Ольгинська 2/1. Там була квартира і офіси підприємств Давида Марголіна.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...