Агенція АртПоле започаткувала проєкт “Крим. Третій вимір”, що складається із серії мистецьких подій про півострів на межі між документальним і художнім. Проєкт складається з серії міждисциплінарних культурних подій та продуктів, які мають на меті зробити Крим зрозумілішим та відповісти на запитання, чому Крим — це Україна.
В вересні мистецька група проєкту відкриє в Херсоні та на КПП Каланчак два арт-об’єкти з кримською тематикою.
Public art об’єкт :::стежка::: в Херсоні (відкриття – 25 вересня)
:::стежка::: вже існує в кількох містах та в кожному з них розповідає про Крим з урахуванням місцевого візуального контексту. Мурал, створений на залізничному мості в Херсоні, поєднає орнаменти кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна та кримські рослини, до яких цього літа зверталася в своїх візуальних роботах київська художниця Оля Михайлюк.
Прокладає :::стежку::: кримський мураліст Олександр Марченко, який в 2014-му переїхав з Криму на материкову Україну.
Public art об’єкт :::стежка::: в Херсоні (відкриття – 28 вересня)
:::стежка::: на Каланчуку буде особливою — серед звичайних тротуарних плиток будуть вмонтовані керамічні фрагменти з роботами Рустема Скибіна.
Оля Михайлюк (авторка ідеї, мультидисциплінарна художниця, Київ):
“Цей проєкт не так загально про Крим, як про наші взаємозв’язки з ним. В ньому ми намагаємося зловити невловиме та втримати одночасний фокус на особистому та суспільному / спільному. Цим проєктом запитуємо у себе та глядачів, чим є Крим для нас та чи погоджуємось ми з тим, що сталося.”
Рустем Скибін (художник-кераміст, Бахчисарай / Київ):
“Всі мої інсталяції в цьому проєкті — про історію. Я часто використовую невеликі фрагменти традиційного орнаменту з керамічної техніки, якою я займаюся. Це невеликі меседжі для всіх нас — в тому числі, для кримчан, які будуть перетинати кордони”.
Після прем’єри в Херсоні, проєкт вирушить до Києва та пізніше до Івано-Франківська. Запрошуємо слідкувати за новинами проєкту на сторінках “Ніхто не острів” в Facebook та Instagram.
До речі, АртПоле працює в кримському контексті вже понад десять років. В жовтні 2011го на Чуфут-Кале поблизу Бахчисарая проходив організований агенцією міжнародний фестиваль “Східні Ворота“, що поєднав музику, традиційну й сучасну, та лендарт.
Проект “Крим. Третій вимір” реалізується мистецькою агенцією АртПоле за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Херсонська програма проєкту реалізується за дружнього сприяння центру культурного розвитку Тотем. Організаційна підтримка — РТО “Туризм Херсона”.
Фото: Юлія Аппен