Реклама

Відбулася національна інтерактивна виставка про майбутнє роботи Future of Work 

У Києві проходила виставка Future of Work для молоді про майбутнє роботи. У вересні її також можна буде відвідати в Одесі.
Čytaty latynkoju
Відбулася національна інтерактивна виставка про майбутнє роботи Future of Work 
  1. Головна
  2. Місто
  3. Відбулася національна інтерактивна виставка про майбутнє роботи Future of Work 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
У Києві проходила виставка Future of Work для молоді про майбутнє роботи. У вересні її також можна буде відвідати в Одесі.

В культурному центрі «Арт-Братислава» протягом 11 днів збиралася молодь, аби дізнатися, що чекає ринок праці у 2030 році та як підготуватися до змін. Виставка залучила близько 800 людей з усієї країни, з яких понад 500 гостей відвідали виставку офлайн та близько 300 людей долучилися до онлайн подій у Фейсбуці та ZOOM.

Гості вивчали інтерактивні стенди, брали участь у квесті, проходили безкоштовні кар’єрні консультації, медитували, займалися йогою та вчилися тримати work-life balance, вирішували кейси компаній та тестили, як працює прототип супутника та екзоскелет. А на урочистому закритті виставки у неділю, 1 серпня, навіть влаштували кар’єрний speed dating, розігрували призи від партнерів заходу, фотографувалися на резюме та влаштували справжню вечірку з танцями й футуристичною музикою. 

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»: «Майбутнє не за горами, майбутнє вже настало. Кожному з нас варто бути трішки футурологом – аналізувати сьогодення, прогнозувати завтра та планувати професійне післязавтра. Та щоби цей шлях був успішним, варто дослухатися до своїх інтересів і бажань. І тоді можна поєднати свої інтереси з технологіями майбутнього, адже саме так можуть народжуватися прикладні інновації, що змінюють світ». 

Тарас Деркач, координатор Career Hub у Центрі «Розвиток КСВ» подякував партнерам, які підтримали виставку, та закликав долучатися до підготовки молоді:

«Ми вдячні партнерам, які сприяли проведенню виставки Future of Work у Києві та закликаємо бізнес, громадський сектор та місцеві адміністрації в усій країні долучатися до дискусії й підтримувати проведення виставки в інших містах. Наша мета – показати, яким буде працевлаштування саме в Україні, тому ми запрошуємо до співпраці компанії, які вже сьогодні впроваджують інновації. Ми прагнемо співпрацювати з однодумцями, для яких так само важливо почути думку молоді стосовно майбутнього роботи, почути запити та адресувати їх, почути мрії молоді та допомогти дати інструменти для їх досягнення. Давайте мріяти та діяти разом».

Інформаційною основою виставки стало дослідження «Future of Work 2030: як підготуватись до змін в Україні», проведене Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою Career Hub в межах програми «Мріємо та діємо». На основі отриманих результатів організатори виготовили інтерактивні стенди з ключовою інформацією для молоді, освітян, бізнесу, держави та проводили квести для відвідувачів/ок. Спочатку гостям пропонували ознайомитися з інформацією на стендах, а потім ставили запитання, щоб почати дискусію. 

Так, на запитання про що був би ваш музей майбутнього, відвідувачі фантазували про експонати, пов’язані з генною інженерією, роботизовані та екологічні простори, музеї без людей, відвідувати які можна за допомогою своєї голограми. Суперсилою майбутнього називали вміння клонуватися, щоб знати більше, вміння бачити людей наскрізь, читати думки, а також надшвидке опрацювання інформації. А з предметів. які б додали у шкільну програму зазначали сексуальне виховання, етику, гендерну рівність, психологію, IT та більше практичних занять, аби відпрацьовувати теорію. 

Протягом усього часу роботи виставки проводилися безкоштовні кар’єрні консультації, які відвідали 74 відвідувачі. Найчастіше люди зверталися із запитом щодо профорієнтації і “вигорання”. 

Олександра Гондюл координаторка напряму Future of Work зазначила, що на виставці прагнули показати невизначеність майбутнього шляхом поєднання, на перший погляд, непоєднуваного – онлайн-офлайн, інформативність-інтерактивність, технології і мистецтво тощо. Також Олександра зазначила, що виставка видалася дуже “людиноцентрична”:

«Виставка Future of Work – це люди. Це не тільки контент, дослідження, це люди, які допомагали організовувати, придумували круті ідеї, це люди, які прийшли сюди за знаннями. Саме люди в майбутньому є центральним елементом будь-якої роботи, ринок праці буде фокусуватися саме на людях. Наше дослідження також підтверджує цю тезу, адже ринок праці 2030 – це не про роботів, а про креативних людей, що вміють постійно вчитись і шукати нестандартні рішення існуючих проблем». 

На виставці також зазирали у майбутнє технологій – тестували прототип космічного супутника, екзоскелет, що допомагає рухатися людям з інвалідністю, пристрій, що перетворює монітор на інтерактивну дошку, а ще – експонати з лего.

Закриття ж виставки стало яскравою подією як для відвідувачів, так і для 23 волонтерів, які допомагали в організації – їх нагороджували грамотами, дарували подарунки, частували тортом майбутнього та влаштували молодіжну вечірку. 

Марта Костів, координаторка волонтерів, розповідає, що 11 днів на виставці пролетіли дуже швидко. На схожих подіях Марта не була, а Future of Work залишила лише хороші враження: 

«Мене як координаторку волонтерів надихнуло, що відвідувачі давали фідбек волонтерам, дискутували з ними, обговорювали свої ідеї, які виникали в ході інтерактиву. Всі були дуже залучені»

Юлія Лопушанська, випускниця Програми стажування молоді в Апараті ВРУ у 2021 році, також відвідала виставку Future of Work. Юлія вважає, що подібні заходи дуже потрібні при виборі майбутньої професії після завершення навчання у школі або якщо людина у пошуках чогось нового і перспективного. Також зазначила, що добре б інтегрувати інформаційні матеріали виставки в освітній процес.

«Ми неодноразово звідусіль чуємо, що ринок праці – динамічний, пандемія навчила людей працювати віддалено, а технологічний прогрес не зупинити. Але ці наративи не дають повного розуміння, у якому напрямку молоді зараз варто отримувати знання, щоб мати змогу використовувати їх у майбутньому. На виставці Future of Work я отримала багато цінної інформації навіть під час квесту. Молодь може оцінити, що саме нас чекатиме у майбутньому та у який напрямок треба спрямувати більше зусиль, щоб бути цінним на ринку праці через декілька років.

Мені особливо сподобалися кар’єрні консультації, оскільки наштовхнули на роздуми під час пошуку нових проєктів та роботи. Для себе зробила висновок, що професію можна самостійно створити, виходячи з власних цінностей, знань та сфери інтересів. Над чим уже активно працюю».У вересні виставка Future of Work відбудеться в Одесі. Стежте за анонсами на сайті та у соціальних мережах Career Hub. 

__________

Виставку Future of Work організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Національні партнери: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України.

Бізнес-партнери: OLX Україна, UKRSIBBANK BNP Paribas, Альфа-Банк, Nestlé, ELEKS, Нова пошта

Партнери: Isobar Ukraine, TUMO Kyiv, УТОГ, УТОГ Сервіс, Державна служба зайнятості, Live-sound, ІТ.Integrator, Жіночий консорціум України, Патрульна поліція, Уроки Медитації, Дім Роботів, UniExo, UReport Ukraine, Inventor, CamTouch, Інноваційні Освітні Рішення.

Медіапартнери: Na chasi, Mind.ua, INSCIENCE, CreativityUA, Соцпортал

Інфопартнери: Або – Агенція медійного росту, America House Kyiv, AIESEC in Kyiv, Твій простір можливостей, БУР, Українська асоціація студентів, Українська асоціація молодіжних рад, Студентська рада КПІ.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). 

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...