Реклама

🏙 4 критерії успішного міського простору

На прикладі житлового району RYBALSKY розбираємося у тому, якими повинні бути громадські простори, щоби там із задоволенням проводили вільний час містяни
Čytaty latynkoju
🏙 4 критерії успішного міського простору
  1. Головна
  2. Місто
  3. 🏙 4 критерії успішного міського простору
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
На прикладі житлового району RYBALSKY розбираємося у тому, якими повинні бути громадські простори, щоби там із задоволенням проводили вільний час містяни

Громадські простори формують образ і характер міста. Маючи різні форми — парки, сквери, двори та площі — відкриті території позитивно впливають на міське середовище, якщо жителі активно їх використовують і проводять там час.

Добре спроєктовані «зелені» зони всередині міста сприяють зниженню злочинності й насильства. Відкриті суспільні території забезпечують можливості для соціальної та культурної діяльності, що сприяє зростанню взаємної довіри й безпеки. Успішні громадські простори створюють також значну економічну цінність і мають позитивний вплив на ціни прилеглих житлових об’єктів. У Нідерландах житло з краєвидом парку дорожче на 8%, тоді як у Берліні близькість до ігрових майданчиків збільшує вартість землі до 16%.

Однак, щоби зробити парк або площу дійсно зручними і дружніми до містян, потрібно враховувати безліч нюансів: відкритість і доступність місця, зелені зони, сценарії його використання. Крім того, у проєктованого простору має бути певна аудиторія, тобто ті люди, які будуть регулярно його відвідувати.

Разом із Perfect Group і SAGA Development ми виділили чотири головні критерії, що впливають на користування громадським простором, і на прикладі житлового району RYBALSKY вирішили розібратися в них.

🔐 Безпека

Це одна з базових людських потреб. Відчуття безпеки у громадському просторі насамперед пов’язано з контролем — із будь-якої точки має бути видно, що відбувається навколо. Для цього простір повинен бути добре освітленим, а будівлі й дерева — не створювати ізольованих зон.

На відчуття безпеки містян впливає також дизайн і активація нижніх поверхів. Кав’ярні, ресторани й магазини, розміщені на перших поверхах, створюють додатковий рівень безпеки: тут ходять люди, освітлюється вулиця та працюють камери відеоспостереження.

З таким підходом проєктували житловий район RYBALSKY. Перші поверхи будівель, які виходять на пішохідні бульвари, займають різні заклади, магазини, офіси й навіть галереї. Вони забезпечують додаткове освітлення, залучають людей і, відповідно, створюють захищене середовище для прогулянок.

👨‍👩‍👧‍👦 Сусідські зв’язки та локальна ідентичність

Ідентичність — це почуття належності до місця, сприйняття його як «свого». Воно виникає, коли люди проводять там час і активно соціалізуються. Гарно спроєктовані громадські простори формують спільноти, об’єднані однією історією та ідеєю. Коли люди бачать друзів, вітають знайомих і сусідів, вони, зазвичай, відчувають сильніший зв’язок зі своєю спільнотою та мають більш виражене «відчуття місця». Наявність місць для занять спортом, проведення пікніків та інших заходів — чинники, які об’єднують жителів одного району і встановлюють міцні сусідські зв’язки.

Наприклад, через житловий район RYBALSKY проходить великий пішохідний бульвар. Це одне з місць району, де можна кататися на велосипеді, займатися йогою, відпочивати під деревами і просто прогулюватися кварталом. Інший суспільний простір — власний водний канал, з’єднаний тунелем із Дніпром. Уздовж каналу буде облаштовано вулицю з кафе й ресторанами, де працюватимуть літні майданчики. А спуск до води виконають у вигляді амфітеатру.

📚 Багатофункціональність та комфорт

У громадському просторі мають бути передбачені зони для різних запитів користувачів. Наприклад, у парку — місце, щоби помилуватися краєвидами й почитати книжку, спортмайданчик повинен передбачати різні види фізичної активності, а ігрові зони для дітей — бути призначеними для різного віку, у тому числі підліткового.

Хороший суспільний простір також має передбачати можливість усамітнитися від активного дозвілля. Наприклад, у RYBALSKY периметральна забудова з усіх боків відокремлює внутрішні двори від вулиць. Тут, так само як і на бульварах, облаштують дитячі зони, спортивні майданчики та столики для пікніків, але вони будуть доступні тільки жителям кварталу.

🌳 Природа й екологічність

Ще одне завдання громадських просторів — забезпечити можливість для жителів проводити час на чистому повітрі. Головний забруднювач повітря в місті — це автомобільний трафік. Причому найбільше шкоди завдають не вихлопні гази, а найдрібніші частинки пилу, які утворюються від тертя шипованої гуми об асфальт і піднімаються в повітря.

Проєктуючи RYBALSKY, автори передбачили низький трафік усередині. На території житлового району не буде великих магістралей — транспортні потоки розподіляються мережею невеликих вулиць, що дає водіям можливість вибирати між різними маршрутами. Водночас транзитний транспорт рухатиметься за периметром суперкварталу, тому вулиці між будинками — тихі й безпечні.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...