Забруднення повітря у Києві
Для вимірювання якості повітря команди ЛУН Місто та DronUA обрали Одеську площу, де є дворівнева транспортна розв’язка, активний автомобільний трафік, житлові багатоповерхівки та велика зелена зона неподалік.
Про дрон
Заміри робили за допомогою одного з найбільших дронів в Україні — DJI Matrice 300. Він коштує один мільйон гривень, може літати майже годину, підійматися на 7 км вгору і мчати зі швидкістю понад 80 км/г.
На дрон встановили систему газових сенсорів Sniffer4D. Пристрій сканує територію та миттєво аналізує забруднення. Вимірювали шкідливі для здоров’я гази — оксид вуглецю CO та діоксид азоту NO₂. Діоксид азоту подразнює дихальні шляхи й може провокувати їхні захворювання. Оксид вуглецю знижує рівень кисню в крові — людина може відчувати головний біль, задишку, шум у вух, мати проблеми зі сном.
Результати дослідження
Експеримент показав, що концентрація СО залежить не тільки від висоти над дорогою, а й від відстані від багаторівневої розв’язки. Найбільшу концентрацію СО в момент вимірювання спостерігали на 30–80 метрах, тобто аж до 25 поверху. Друга висока концентрація знаходиться біля світлофорів. Бо саме під час розгону автомобілі викидають найбільше токсичних речовин у повітря.
Подібна картина і з діоксидом азоту NO₂ Чим ближче до автомобілів і місць, де вони розганяються — світлофорів або розв’язок — тим вища концентрація шкідливого газу.
За даними Центральної геофізичної обсерваторії, загалом по місту у вересні середньомісячні концентрації оксиду вуглецю не перевищували санітарно-гігієнічних нормативів. А діоксиду азоту було перевищення у 3 рази.
Детальніше ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.