fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📊 В Україні запустили портал CleanAir про забруднення повітря — як покращити навколишнє середовище

📊 V Ukraїni zapustyly portal CleanAir pro zabrudnennja povitrja — jak pokraščyty navkolyšnje seredovyšče
Відповідно до даних Європейського кардіологічного товариства, забруднення повітря може спричинити щороку до 83 960 смертей в Україні.
Vidpovidno do danyh Jevropejśkogo kardiologičnogo tovarystva, zabrudnennja povitrja može spryčynyty ščoroku do 83 960 smertej v Ukraїni.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Портал CleanAir. За допомогою порталу CleanAir можна знайти не тільки дані про забруднення повітря у вашому місті, а й різноманітну інформацію про те, як можна допомогти навколишньому середовищу. Також можна дізнатись, де розташовані гарячі точки, що особливо забруднюють повітря. Інформацію збирають завдяки мережі громадських станцій моніторингу повітря EcoCity. Наразі вже встановили понад 250 станцій у десятках міст України. Окрім того, платформа обєднує громадські організації, що борються за чисте повітря. До проєкту вже долучились 14 організацій з Харкова, Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Нікополя, Краматорську та інших міст. Портал надає можливість дізнатись більше про те, як забруднене повітря впливає на здоров’я людей і які кроки ми можемо зробити для покращення ситуації в наших містах. Він містить наукові публікації, дослідження та аналітику.. Максим Сорока. Технічний експерт проєкту Чисте повітря для України. Кожен охочий може долучитися до ініціативи та встановити станцію для аналізу стану повітря. Станції контролюють не тільки тверді частинки, але й інші речовини, небезпечні для здоров’я людини, такі як діоксид азоту, монооксид вуглецю, аміак, приземний озон та леткі органічні сполуки. Переглянути стан повітря у вашому місті на порталі CleanAir можна за посиланням. Читатйте також: 🚶🏼‍♂️ Урбаністика: 50 причин, чому в місті має бути більше пішохідних вулиць. Також ми вже раніше писали, як вийшла інтерактивна мапа якості повітря у Києві. Де саме чисті райони у Києві. Команда ЛУН Місто запустила мережу моніторингу чистоти повітря. Як зазначають у проєкті, 9 з 10 людей щодня дихають забрудненим повітрям. А згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоровя забруднене повітря є найбільшим ризиком для здоровя серед усіх екологічних загроз. Проблеми навколишнього середовища можуть спричинити серцево-судинні захворювання, захворювання дихальної системи та навіть вплинути на роботу мозку. Особливо шкідливими є завислі часточки розміром до 10 мікронів — PM 1, PM 2,5, PM 10. PM 2,5 у 30 разів менші за діаметр волосини, тому можуть проникати у наші легені та навіть кров.. . . Як вимірюється якість повітря. Інтерактивна мапа відображає якість повітря відповідно до індексу AQI, який розробила Агенція з охорони довкілля США. Чим більше значення AQI, тим вищий рівень забруднення повітря і негативніший плив на здоровя. Зелений рівень означає, що все добре. А помаранчевий та брунатний показують високий рівень забруднення. Також ми вже раніше писали, як проєкт ЛУН Місто зробив інформери з показниками Києва — якість повітря, затори та температура.
Реклама 👇 Замовити

Портал CleanAir

За допомогою порталу CleanAir можна знайти не тільки дані про забруднення повітря у вашому місті, а й різноманітну інформацію про те, як можна допомогти навколишньому середовищу. Також можна дізнатись, де розташовані «гарячі точки», що особливо забруднюють повітря.

Інформацію збирають завдяки мережі громадських станцій моніторингу повітря EcoCity. Наразі вже встановили понад 250 станцій у десятках міст України.

Окрім того, платформа об’єднує громадські організації, що борються за чисте повітря. До проєкту вже долучились 14 організацій з Харкова, Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Нікополя, Краматорську та інших міст.

📊 В Україні запустили портал CleanAir про забруднення повітря — як покращити навколишнє середовище 1

Стан забрудненості повітря на Печерську у Києві в нормі

Портал надає можливість дізнатись більше про те, як забруднене повітря впливає на здоров’я людей і які кроки ми можемо зробити для покращення ситуації в наших містах. Він містить наукові публікації, дослідження та аналітику.

Максим Сорока, Технічний експерт проєкту «Чисте повітря для України»

Кожен охочий може долучитися до ініціативи та встановити станцію для аналізу стану повітря. Станції контролюють не тільки тверді частинки, але й інші речовини, небезпечні для здоров’я людини, такі як діоксид азоту, монооксид вуглецю, аміак, приземний озон та леткі органічні сполуки.

Переглянути стан повітря у вашому місті на порталі CleanAir можна за посиланням.

Читайте також: 🚶🏼‍♂️ Урбаністика: 50 причин, чому в місті має бути більше пішохідних вулиць

Також ми вже раніше писали, як вийшла інтерактивна мапа якості повітря у Києві.

Де саме чисті райони у Києві

Команда ЛУН Місто запустила мережу моніторингу чистоти повітря. Як зазначають у проєкті, 9 з 10 людей щодня дихають забрудненим повітрям. А згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я забруднене повітря є найбільшим ризиком для здоров’я серед усіх екологічних загроз.

Проблеми навколишнього середовища можуть спричинити серцево-судинні захворювання, захворювання дихальної системи та навіть вплинути на роботу мозку.

📊 В Україні запустили портал CleanAir про забруднення повітря — як покращити навколишнє середовище 2

Інтерактивна мапа якості повітря Києва

Особливо шкідливими є завислі часточки розміром до 10 мікронів — PM 1, PM 2,5, PM 10. PM 2,5 у 30 разів менші за діаметр волосини, тому можуть проникати у наші легені та навіть кров.

Як вимірюється якість повітря

Інтерактивна мапа відображає якість повітря відповідно до індексу AQI, який розробила Агенція з охорони довкілля США. Чим більше значення AQI, тим вищий рівень забруднення повітря і негативніший плив на здоров’я.

Зелений рівень означає, що все добре. А помаранчевий та брунатний показують високий рівень забруднення.

Також ми вже раніше писали, як проєкт ЛУН Місто зробив інформери з показниками Києва — якість повітря, затори та температура.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: