Реклама

📊 Вийшла інтерактивна мапа якості повітря у Києві — де саме чисті райони

Čytaty latynkoju
📊 Вийшла інтерактивна мапа якості повітря у Києві — де саме чисті райони

Інтерактивна мапа та повітря

Команда ЛУН Місто запустила мережу моніторингу чистоти повітря. Як зазначають у проєкті, 9 з 10 людей щодня дихають забрудненим повітрям. А згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я забруднене повітря є найбільшим ризиком для здоров’я серед усіх екологічних загроз.

Проблеми навколишнього середовища можуть спричинити серцево-судинні захворювання, захворювання дихальної системи та навіть вплинути на роботу мозку.

Інтерактивна мапа якості повітря Києва

Особливо шкідливими є завислі часточки розміром до 10 мікронів — PM 1, PM 2,5, PM 10. PM 2,5 у 30 разів менші за діаметр волосини, тому можуть проникати у наші легені та навіть кров.

Читайте також: 🚶🏼‍♂️ Урбаністика: 50 причин, чому в місті має бути більше пішохідних вулиць

Як вимірюється якість повітря

Інтерактивна мапа відображає якість повітря відповідно до індексу AQI, який розробила Агенція з охорони довкілля США. Чим більше значення AQI, тим вищий рівень забруднення повітря і негативніший плив на здоров’я.

Зелений рівень означає, що все добре. А помаранчевий та брунатний показують високий рівень забруднення.

Переглянути якість повітря у вашому районі можна за посиланням.

Також ми вже раніше писали? Проєкт ЛУН Місто зробив інформери з показниками Києва — якість повітря, затори та температура, як проєкт ЛУН Місто зробив інформери з показниками Києва — якість повітря, затори та температура.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Написати коментар