🚧 Кличко повідомив, що наступного року розпочнеться реконструкція Контрактової — проєкт

Čytaty latynkoju
🚧 Кличко повідомив, що наступного року розпочнеться реконструкція Контрактової — проєкт

Реконструкція Контрактової

Як повідомив мер міста Віталій Кличко, на пішохідній зоні на Контрактовій та вулиці Сагайдачного не будуть відновлювати рух транспорту, а рішення ОАСК оскаржуватимуть.

Сам Кличко переконаний, що «не може купка людей, які ініціювали позов з різних мотивів, зокрема, і політичних, зневажати інтереси громади».

Згідно з повідомленням, КМДА планує зробити пішохідну локацію однією з туристичних локацій міста.

Місто буде відстоювати пішохідну зону на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного. І буде, як я говорив раніше, облаштовувати її як одну з туристичних локацій. Наступного року ми плануємо реконструкцію Контрактової площі та вулиці Сагайдачного.

Віталій Кличко, Мер Києва
Читайте також: 🌆 Вперед у майбутнє: яким ми маємо побачити Київ у 2050?

Раніше Окружний адміністративний суд скасував розпорядження міської адміністрації, оскільки вона не має права забороняти автомобільний рух в місті на довготривалий час — КМДА може скасувати пересування транспорту лише під час ремонтних робіт чи свят.

Згідно із заявою суду, заборонити пересування можна лише для окремого виду транспорту в певних випадках, наприклад, пересування багатогабаритних автівок в певний час доби.

Раніше вже повідомляли, що реконструкція Контрактової відбудется у рамках проєкту «Київська вітальня».

Проєкт «Київська вітальня»

У 2017 році студія KOTSIUBA презентувала свій проєкт реконструкції Контрактової. Згідно з планами, процес ревіталізації відбудеться у декілька етапів.

Спочатку планували відновити втрачену історичну територію, а розпочати зі скверу №3. Потім хотіли озеленити цю територію, у рамках проєкту всі росилини мали б свої номери та оцінку стану для необхідної площі їх розвитку.

Оновлений сквер не матиме жодних споруд, окрім диспетчерського центру транспортно-посадочного пункту.

Контрактова повинна стати однією з перлин Києва. Адже в місті відчувається брак пішохідних вулиць. Наприклад, у нашому проєкті вказано, що пішохідною повинна стати вулиця Сагайдачного — від її початку до перетину з Покровсько-Андріївською.

Євген Петрощук, Координатор проєкту «Київська вітальня»

Над самою концепцією реконструкції працювала команда з десяти людей: Влодко Зотов, Віктор Герасименко, Сергій Ферлей, Марія Пахомова, Олексій Пахомов, Єгор Штефан, Антон Олійник, Ольга Прокопенко, Олена Орап, Денис Матвієнко.

01/ 04

Окрім того КМДА вже раніше затвердила проєкт «Київпастрансу» щодо реконструкції підземного переходу і зупинок громадського транспорту на Контрактовій площі

Реконструкція зупинок на Контрактовій

Відповідно до проєкту, планують реконструювати підземний перехід та зупинки громадського транспорту на Контрактовій.

Пропонується залишити лише один вихід до площі у вигляді пандуса, а всі інші виходи хочуть закрити — потім замість них встановлять вбиральні. Також змінять вигляд транспортних зупинок, котрі матимуть сучасний дизайн.

На вулиці Спаській демонтують три трамвайні колії, а замість них влаштують спеціальний вузол для автобусів та маршруток, заїзд на який легковому транспорту буде заборонено. А майданчик для посадки сполучатиме все переходи.

01/ 03

Також ми вже раніше писали? Урбаністика за 15 хвилин — чому в наших містах не так комфортно як у Європі, чому в наших містах не так комфортно як у Європі — урбаністика за 15 хвилин.