Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» подав звернення на ім’я Київського міського голови Віталія Кличка про перейменування станції метро «Дорогожичі» на «Бабин яр».
Про це у Facebook повідомив керівник проєкта керівник меморіального центра Макс Яковер.
Благодійний фонд здійснить усі витрати, пов’язані з перейменуванням.
За перейменуванням станції повинен послідувати редизайн. Саме зі станції повинна розпочатися розповідь, яка триватиме у заповіднику та музеї
Макс Яковер, керівник проєкта меморіального центру «Бабин Яр»
❓ Що за меморіальний центр
Урочище Бабин Яр — це місцина в Києві, яка має жахливу історію. У часи Голодомору 1932-33 рр. там ховали людей, що померли з голоду. А під час Другої світової Бабин яр став місцем розстрілу понад 100 тисяч людей різного етнічного походження, але здебільшого євреїв та ромів.
Також саме з Бабиним Яром пов’язана Куренівська трагедія, коли відходи цегляних заводів, якими вирішили заповнити яр для прокладення шляхів і облаштування парку, потекли на Куренівку — тоді загинуло понад 1,5 тис людей.
Проєкт меморіального комплексу та музею представили? Обрали кращий проєкт меморіального центру «Бабин Яр»: як виглядає у вересні.
❓ Як виглядатиме
Майбутній Центр Голокосту стане меморіалом нового покоління. Концепція проєкту побудована довкола сприйняття відвідувачів центру. Архітектурне рішення допомагає на фізичному рівні відчути небезпеку, яка оточувала жертв Голокосту під час тих трагічних подій. До основної експозиції, розташованої на 20 метрів нижче рівня землі, веде довгий, схожий на щілину, вхід. Його стіни врешті змикаються над відвідувачем.
Це аналогія, з одного боку, шляху жертв Бабиного Яру до місця загибелі, а з іншого – спершу непомітного, але невпинного сліпого занурення суспільства у темряву насилля. Після того як відвідувач проходить основною експозицією, він повільно повертається у сповнений світлом простір. Цей демократичний простір є серцем меморіального центру та символізує майбутнє, що дає надію.
? Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.