🌍 У Києві запустили онлайн-карту, де можна перевірити якість повітря в усіх районах

Čytaty latynkoju
🌍 У Києві запустили онлайн-карту, де можна перевірити якість повітря в усіх районах

Міська ініціатива Kyiv Smart City запустила платформу, на якій моніториться якість повітря у столиці, повідомляється на сайті.

? Що можна дізнатися

Щоб перевірити якість повітря, необхідно обрати на карті певний район і показник.

Всього 10 районів та 8 показників – формальдегід (CH2O), діоксид азоту (NO2), чадний газ (CO), кисень (O2), вуглекислий газ (CO2), температура, вологість, тиск. Дані оновлюються кожні 10 хвилин.

якість повітря

? Звідки беруть інформацію

Організатори платформи розповідають, що беруть аналіз з рівня росту людини. Це допомагає отримувати інформацію впливу забруднення повітря саме на здоров’я людини.

У правому нижньому кутку карти також присутня кнопка перегляду інформації, зібраної супутником з космосу (значок космонавта). Однак ці дані більш загальні, адже вимірюється шар повітря висотою близько двох кілометрів.

kyiv smart city

? Як вплинуть результати

Якщо рівень токсичних газів, таких як оксид азоту або чадний газ, перевищує норму (вона позначена на графіку помаранчевою лінією), то це привід звернутися зі скаргою до Державної екологічної інспекції України, яка повинна відреагувати та вжити відповідних заходів.

якість повітря

Подальші плани

Читайте також: 🌍 ClimateLaunchpad — найбільший у світі «зелений» конкурс: як потрапити і підготуватися до виступу

Команда Kyiv Smart City працювала над розробкою платформи близько п’яти місяців та для зручності створила також мобільну версію сайту. Найближчим часом географія моніторингу якості повітря в Києві розшириться, а кількість датчиків збільшиться до 30.

Читайте також про Zero waste Omni Calculator? Zero waste: онлайн-калькулятор допоможе порахувати кількість пластику, що споживає людина — калькулятор, що вирахує, скільки пластику ви вживаєте протягом життя.