Коли все почнеться
Як інформує «Слово і Діло», гірлянду на головній ялинці країни в Києві планують запалити 19 грудня 2018-го, в День святого Миколая. Ми звикли вважати, що найбільша й найкраще прибрана новорічна ялинка — теж у столиці, але цьогоріч це буде не так. Ба більше, новорічне дерево у Києві не буде й найвищим в Україні. Воно розташується на Софійській площі, де також влаштовують різдвяний ярмарок і народні гуляння. Цього року висота київської ялинки становитиме 25 м. Вирішено відмовитися від цілого дерева. Натомість комунальні служби та муніципальна влада Києва використали металевий каркас. У нього вмонтують гілки з натуральних ялинок. Обійшлося все у 41 тис грн. Додатково головну ялинку країни оздоблять 1 тис іграшок та 3 км новорічних гірлянд. І це — найдорожча складова новорічного дерева в українській столиці. Бюджет прикрашання — 2 млн 700 тис грн.
Хто в «ялинкових» лідерах серед міст
Найвища ялинка цього року буде в Харкові. Вона заввишку у 40 м и коштуватиме 2 млн грн з міського бюджету. Додатково витратять кошти й на прикраси — 6 млн грн. Це — як прикраси для 2 з лишком столичних ялинок. Проте і ця новорічна прикраса в центрі українського мегаполіса не є найдорожчою у цей зимовий сезон.
Усіх обігнали у Полтаві. Там ялинка буде лише 20 м заввишки і за ціною в 2 млн 800 тис грн. Натомість іграшки та святкова ілюмінація цьому українському місту обійдеться у 5 млн грн. Це — дорожче ніж у Харкові та Києві.
Серед тих, хто ощадливо поставився до прикрашання різдвяно-новорічних дерев — Львів. Там буде 2 міські ялинки по 20 м заввишки — і вони натуральні. Прикраси та освітлення для них обійшлися у 260 тис грн. Самі ялинки подаровані місту спонсорами. А рекорд ощадливості поставили в Івано-Франківську. Там використають минулорічну штучну ялинку і витратять на її оздоблення лише 81 тис грн. Інші українські міста та бюджети на новорічні дерева — в інфографіці, поданій нижче:
Раніше ми розповідали, як обратиЯк можна перевірити легальність новорічної ялинки онлайн живу новорічну ялинку та пересвідчитися, що її не зрубали браконьєрським шляхом.