Ми поспілкувалися з представником компанії-розробника Русланом Бурлаченком про те, які задачі намагалися вирішити автори і чим збираються доповнювати вже створені туристичні маршрути.
Про концепцію «Вільної Мапи»
За словами Бурлаченка, застосунок має в собі три основні складові:
- перелік пам’яток,
- список маршрутів,
- власне саму мапу.
На відміну від звичайної мапи з прокладеними маршрутами, тут користувач дізнається цікаву інформацію про пам’ятки та визначні місця, що входять до маршруту. Кожен маршрут сформований так, щоби користувач міг поринути у його атмосферу. Якщо прикладом, взяти напрямок «Вінницька Єрусалимка», то можна «переміститись» в локації минулого, яких вже немає на сучасні мапі, а залишилися лише їхнє відлуння: Площа Ринок, Хоральна Синагога та інші знакові місця старовинної Вінниці початку XX століття.
Три головних особливості додатку
Однією з особливостей застосунку є функція «Розмова з пам’ятником». На деяких пам’ятках будуть встановлені QR-коди. Достатньо їх відсканувати — і користувач потрапить до розділу, де відповіді на найпоширеніші запитання туристів будуть подані в аудіоформаті. Їх озвучуватимуть актори, розповідає Руслан.
Про плани розвитку та співпрацю із літературним фестивалем
Як розповів Руслан Бурлаченко, команда розробників планує долучати інші міста, але зробить це згодом:
— Зараз ми хочемо охопити більше пам’яток Вінниці, а також додати ряд цікавих маршрутів, які ще більше дадуть змогу туристам зануритись в атмосферу нашого міста.
Один із нестандартних маршрутів, котрий уже запустили, було створено в рамках співпраці з міжнародним літературним фестивалем «Острів Європа». Команда авторів запропонувала додати маршрут та відповідні локації, які були задіяні під час фестивалю — щоби під рукою в усіх охочих був повний перелік місць з описами і розкладами подій. Також можна було ознайомитися із історичними пам’ятками та відвідати історичні маршрути, що знаходяться поруч із локаціями.
Про нові опції, котрі планують додати згодом
— У планах є додавання можливостей для прокладання власних маршрутів та додавання пам’яток. Вінничани зможуть поділитися історіями, які відбувались в місті, і які, можливо, здаються більш легендами, але саме легенди додають певної таємничості і цікавості для туристів.
Коли чекати на версію для iOS
Розробка додатку для версії iOS ще триває. Бурлаченко розповідає: нею займається команда волонтерів, яка приєдналася до проекту дещо пізніше. Про створення додатку та запуск версії для iPhone обіцяють повідомити згодом.
Про співпрацю із вінницькими істориками
— Свого часу в нас виникло бажання розробити гайд по місту, адже чогось цікавого і адекватного ми не змогли знайти. Застосунок, який провів би тебе цікавими місцями, локаціями, особливо коли місто стрімко популяризує свій статус туристичної родзинки. Ми дізналися, що в «Центру Історії Вінниці» на чолі з Олександром Федоришеним є подібна ідея, трішки з іншого ракурсу, історичного. Поєднання історичних знань з технічними навичками реалізації надихнуло на створення додатку «Вільна Мапа». З Боку «Центру історії» цим опікувалася Олеся Коваль — а ми вже сприяли технічній реалізації.
Коментує Олеся Коваль, Центр історії Вінниці
— Робота команди Центру історії Вінниці над концепцією мобільного додатку «Вільна мапа» розпочалась ще влітку 2017 року в рамках навчальної програми управлінського розвитку «Майстерня міських проривів». Згодом у співпраці з AppGress було створено туристичний додаток на платформі Android.
У назву додатку «Вільна Мапа» вкладено такий зміст: карта дозволяє просто дістатись будь-якого об’єкту, легко зорієнтуватись у місті, самостійно пройти найцікавіші екскурсійні маршрути за допомогою навігації. Гасло користувача додатку: «Почуваюся вільно у Вінниці».