6 доказів того, що Київ — це «новий Берлін»

Čytaty latynkoju
6 доказів того, що Київ — це «новий Берлін»

Берліну настав час поступитися короною Найкрутішого міста Європи. Україна після запуску безвізового режиму та ще одного кроку в бік ЄС — ідеальне місце, яке варто відвідати зараз, переконують у редакції Escape. До того ж, відвідини Києва обійдуться вам не дорожче за випивку у барі.

Вуличне мистецтво

Нова революція крокує вулицями української столиці. Це — стріт-арт. Традиційні архітектурні споруди та стилі тут поєднуються зі сміливими провокаціями. Визнані на міжнародному рівні стріт-митці походять з цього міста. Чисті стіни багатоповерхівок, бетонні паркани та закинуті споруди вони за допомогою яскравої палітри фарб перетворюють на арт-об’єкти.

Читайте також: У столиці почали прикрашати муралами теплові підстанції

Мурали у Києві можна зустріти від спальних районів у віддалених куточках мегаполісу до самого центру міста. Ініціатива ArtUnitedUs — чи не найбільший проект вуличного мистецтва. Його учасники створили понад 200 полотен на київських стінах. Головна тема — мир у світі та переосмислення традиційного мистецького надбання та багатих культурних традицій, які має Київ.

Міські парки

Пагорби Києва та міські парки у самому центрі міста. Пейзажна алея — справжня утопія наживо для молодих душею, із яскравими мозаїками, незвичними парковими лавками та статуями та композиціями, гідними всесвітнього визнання. Тут не лише діти, але й дорослі відчувають себе, немов у казці Керрола — тим більше, що тут є тематичний ігровий майданчик, присвячений Алісі у Країні Чудес. На кручах Дніпра із видами на історичну частину Києва — що може бути прекраснішим за це?

Шикарні (та дешеві) бари

Читайте також: Київ отримав концепцію розвитку прибережних територій

На відміну від європейських міст, у Києві ціни на алкогольМіксологія — мистецтво та наука в пошуках смаку значно менші — і тут можна знайти бари як для шанувальників «олдскулу», так і для хіпстерів. При цьому алкогольна карта та набір доступних коктейлів можуть здивувати навіть заповзятливого пияка.

Ресторани з цінами, як у європейських фастфудах

Мережеві ресторани із автентичними інтер’єрами та традиційними українськими стравами тут не такі дорогі, як у Європі. Тож навіть не думайте порівнювати їх з «МакДональдсом» чи пафосними закладами. Вам не доведеться довго шукати смачну і поживну їжу за адекватною ціною.

Еклектика та поєднання стилів — від вулиць до клубів

Читайте також: «Канапа» та нова українська кухня

І хоча Київ — це місто старовинної архітектури, та культурні традиції і зміни тут доволі прогресивні, зауважують в Escape. Клуб Closer в історичному районі Поділ — одне із найбільш знакових європейських місць для культури техно та хаусу. Тут також проходять виставки, лекції та арт-перфоманси на додачу до бучних вечірок.

Мегаполіс, що має власний «острівний рай»

Читайте також: У столиці триває мистецький проект щодо проблем занедбаних будівель

Труханів острів — класне місце у Києві, яке варто відвідати. А ще не забудьте помилуватися містом із Паркового мосту. Київ — це європейське місто, де кожен може знайти собі розваги, відпочинок та цікаві місця на свій смак та бюджет.