Реклама

🏆 Переможці: Фільми, що завоювали «Оскар» та «Золотий глобус», які варто переглянути

Čytaty latynkoju
🏆 Переможці: Фільми, що завоювали «Оскар» та «Золотий глобус», які варто переглянути
  1. Головна
  2. Кіно і серіали
  3. 🏆 Переможці: Фільми, що завоювали «Оскар» та «Золотий глобус», які варто переглянути
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Для будь-якого фільму не може бути більшої честі ніж отримати нагороду «Оскар» у категорії «Найкращий фільм». Також напередодні цього завжди проводиться церемонія нагородження «Золотий глобус», яку зазвичай називають репетицією «Оскара».

Хоча не завжди фільм, що отримує «Золотий глобус» потім ще й «забирає додому» не менш золоту статуетку «Оскар», однак в історії кінематографа це ставалося доволі часто, щоб стати помітним фактом.

Тому ми вирішили підготувати для вас добірку з найцікавіших фільмів, що отримували обидві нагороди, та які варті перегляду.

«Йти своїм шляхом» (Going My Way)

  • Рік: 1944
  • Режисер: Лео Маккері

Можливо, зараз цей фільм переглядати буде уже не надто цікаво з огляду на його вік, однак не згадати про нього було неможливо.

Саме ця комедійна драма з елементами мюзиклу, що вийшла на екрани у 1944 році стала першим фільмом, якому вдалося отримати одночасно обидві нагороди.

Власне як мінімум заради цього можна переглянути цей фільм, щоб побачити, за що йому вдалося отримати 7 нагород «Оскар» та 3 статуетки «Золотий глобус», де знайшлося місце двом статуеткам за найкращий фільм.

Щодо сюжету, то «Йти своїм шляхом» розповідає нам про молодого католицького священника, який приймає наступництво від досвідченого пароха та хоче дещо активізувати місцеву громаду.

«Міст через річку Квай» (The Bridge on the River Kwai)

  • Рік: 1957
  • Режисер: Девід Лін

Наступною стрічкою у списку стане епічна антивоєнна драма про Другу світову війну, яка розповідає про британських полонених, які мусили гарцювати на будівництві мосту через річку Квай для своїх японських поневолювачів.

Через майже 70 років багато критиків й досі визнають це фільм одним з найкращих в історії та таким, який варто переглянути кожному.

Про це ж, звісно, свідчать сім статуеток «Оскар» та три нагороди «Золотий глобус».

З цікавинок можна відзначити, що одну з головних ролей у фільмі виконує Алек Гінесс, який через 20 років після цієї стрічки зіграє Обі-Вана Кенобі у «Зоряних війнах».

«Бен-Гур»

  • Рік: 1959
  • Режисер: Вільям Вайлер

Один з останніх дійсно успішних представників жанру пеплум розповідає про Юду Бен-Гура та бажання помсти римлянам, які захопили його землі, що завершується доволі грандіозно — розіпʼяттям Ісуса.

Щодо епічності фільму можна говорити й про те, що це на свій час була найдорожча стрічка на момент зйомок з найбільшими декораціями та кількістю костюмів для акторів та масовки.

Власне усе це вилилося й в успіх не лише серед глядачів, а й критиків, які й відзначили «Бен-Гур» рекордними на той час 11-ма статуетками «Оскар» та трьома нагородами «Золотий глобус».

«Лоуренс Аравійський»

  • Рік: 1962
  • Режисер: Девід Лін

Ще один фільм у нашому списку від Девіда Ліна. Однак тепер це епічний байопік про життя Томаса Едварда Лоуренса, що розповідає про події з його життя під час Першої світової війни в османських провінціях Хеджаз і Велика Сирія та змальовує, зокрема, його атаки на Акабу і Дамаск та його участь у повстанні арабів проти Османської імперії.

Стрічка й має персональний вимір емоційної боротьби Лоуренса з насильством, яке притаманне війні та його власній ідентичності з роздвоєнням лояльності між рідною Британією та новознайденими друзями серед арабських пустельних племен.

У нашому списку це останній з класичних епічних фільмів Голлівуду, який свого часу отримав сім нагород «Оскар» та шість статуеток «Золотий глобус».

«Хрещений батько»

  • Рік: 1972
  • Режисер: Френсіс Форд Коппола

Про цей фільм чули, здається, усі, а якщо й ні, то як мінімум зможуть наспівати головну мелодію фільму. Власне ця екранізація однойменного роману про італійську мафію від Маріо Пʼюзо принесла справжню славу Копполі та Аль Пачіно, а виконання ролі Віто Корлеоне від Марлона Брандо назавжди увійшло у культурну памʼять та стало певним іконічним зображенням розважливого та поважного гангстерського боса.

Навряд саме цей фільм варто окремо представляти, адже його слава дійсно говорить сама за себе, а три перемоги в номінаціях на «Оскар» та шість статуеток «Золотий глобус» лише тому підтвердження.

Загалом все просто, і хто не дивився — мусить подивитися, а хто уже бачив — не пожалкує про повторний перегляд.

«Пролітаючи над гніздом зозулі»

  • Рік: 1975
  • Режисер: Мілош Форман

Стрічка, яка принесла Джеку Ніколсону перший з його шести «Золотих глобусів» (а номінувався взагалі 17 разів) за виконання ролі злочинця, який визнає себе божевільним та потрапляє до психіатричної лікарні і повстає проти гнітючої системи охорони психічного здоров’я. Власне, ця роль принесла актору й перший з трьох «Оскарів».

Водночас сам фільм загалом отримав пʼять статуеток «Оскар» та виграв у всіх шести номінаціях на «Золотий глобус».

«Роккі»

  • Рік: 1976
  • Режисер: Джон Авілдсон

Стрічка за сценарієм Сільвестра Сталлоне та з ним самим у головній ролі стала справжньою несподіванкою у 1976 році.

Фільм про боксера-андердога, якому вдається подолати усі життєві труднощі та довести професійному боксеру, що він гідний супротивник та вартий поваги на рингу.

Як і головний герой, сам фільм «Роккі», як справжній андердог довів, що з ним варто рахуватися та зібрав три нагороди «Оскар» та головну статуетку «Золотий глобус» за найкращий фільм.

«Людина дощу»

  • Рік: 1988
  • Режисер: Баррі Левінсон

Ця дорожня комедійна драма не викликала фурор, а просто затвердила статус Дастіна Гоффмана як геніального актора, адже він отримав за свою роль у фільмі пʼятий «Золотий глобус», а у випадку з Томом Крузом закріпила за ним статус голівудської зірки першої величини, що може взятися за будь-яку роль.

Стрічка розповідає нам про жорсткого та егоїстичного торговця Чарлі Беббіта, який дізнається, що його батько помер і заповів свій багатомільйонний статок іншому синові, Реймонду — братові-аутисту з синдромом саванта.

Загалом стрічка отримала чотири «Оскари» та три «Золоті глобуси».

«Список Шиндлера»

  • Рік: 1993
  • Режисер: Стівен Спілберг

Ця чорно-біла історична драма від Стівена Спілберга розповідає у художній формі про Оскара Шиндлера — німця, якому в часи Другої світової війни вдалося врятувати понад тисячу польських євреїв від Голокосту, даючи їм роботу на своїх фабриках.

Стрічка приправлена чудовою грою Ліама Нісона у ролі Шиндлера та неймовірним лиходійським образом офіцера SS, який втілив Ральф Файнс.

Фільм також отримав музичний супровід від маестро кіносаундтреків Джона Вільямса, що зробило його не лише касовим успіхом, а й принесло сім «Оскарів» та три «Золоті глобуси».

«Форрест Ґамп»

  • Рік: 1994
  • Режисер: Роберт Земекіс

Цей фільм точно буде відомий багатьом і він як «коробка цукерок, де ніколи не знаєш, що тобі дістанеться», адже це велика панорама американської історії від 1950-х до 1980-х років, у якій глядач навряд може очікувати куди його заведе сюжет про розумово відсталого чоловіка у виконанні Тома Генкса.

Власне роль Форреста Ґампа принесла актору «Золотий глобус» та «Оскар», адже йому вдалося неймовірно зобразити цього чоловіка, який випадково стає учасником більшості найважливіших подій в американській та навіть попкультурній світовій історії — зустріч з Елвісом, вплив на Джона Ленона, війна у Вʼєтнамі та багато іншого.

Загалом стрічка отримала шість нагород «Оскар» та три «Золоті глобуси».

«Титанік»

  • Рік: 1997
  • Режисер: Джеймс Кемерон

Хоча Джеймс Кемерон мав славу творця науково-фантастичних блокбастерів на кшталт «Термінатора», у 1997 році він зумів продемонструвати, що може взяти будь-який жанр та зробити з нього щось дійсно варте уваги.

Таким для нього став уже культовий фільм, що розповідає про трагедію, яка трапилася у 1912 році з кораблем «Титанік».

Цей фільм подарував нам романтичну історію від Леонардо Дікапріо та Кейт Вінслет з їхньою культовою сценою на палубі корабля та не менш легендарну пісню Селін Діон.

Усе це лише доповнили аж одинадцять статуеток «Оскар» та чотири «Золоті глобуси».

«Краса по-американськи»

  • Рік: 1999
  • Режисер: Сем Мендес

Стрічка, яка для багатьох доволі неочікувано зуміла взяти нагороди за найкращий фільм на «Оскарі» та «Золотому глобусі» варта того щоб приділити їй увагу та дізнатися для себе, що у ній зуміло так захопити критиків.

Сам фільм це психологічна чорна комедійна драма, яка досліджує проблеми американського середнього класу на зламі 1990-х — поч. 2000-х років. Картина загалом розкриває теми кризи середнього віку, романтичної та батьківської любові, сексуальності, матеріалізму, самозвільнення та грумінгу.

Загалом стрічці вдалося зібрати пʼять «Оскарів» та три «Золоті глобуси».

«Гладіатор»

  • Рік: 2000
  • Режисер: Рідлі Скотт

Ця епічна історична драма зуміла на певний час повернути увагу Голлівуду до фільмів у призабутому жанрі пеплум. Рідлі Скотту вдалося створити дійсно емоційну та чуттєву історію і зовсім не про помсту, як може здатися, а про сімʼю та кохання.

Однак цього також не було б без неймовірної акторської гри Рассела Кроу, що зумів отримати «Оскар» за свою роль колишнього римського генерала Максимуса, який через зраду втрачає все, що він цінував та любив.

Загалом фільму вдалося отримати пʼять «Оскарів» та два «Золоті глобуси».

«Володар перснів: Повернення короля»

  • Рік: 2003
  • Режисер: Пітер Джексон

Цим фільмом Пітер Джексон завершив свою трилогію екранізацій «Володаря перснів» Джона Р. Р. Толкіна та без сумніву назавжди вписав себе в історію як творця одного з найкращих фільмів у жанрі фентезі.

Дійсно, який би фільм після цього не виходив, йому завжди доводиться витримувати порівняння з цією трилогією, яка уже понад 20 років дає можливість зануритися до світу Середземʼя та досі вражати своїми спецефектами, пропрацьованістю світу та його деталями.

Не дивно, що як вишенька на торті саме третій фільм отримав отримав «Оскар» та «Золотий глобус» як найкращий фільм. Обʼєктивно нагороди, які ніяк уже не впливають на розуміння того, що це була дійсно епохальна трилогія фільмів до якої хочеться повертатися знов і знову.

Як факт загалом відзначимо, що це єдиний фільм у списку, який переміг у всіх своїх одинадцяти номінаціях на «Оскар» та чотирьох на «Золотий глобус».

«Оппенгеймер»

  • Рік: 2023
  • Режисер: Крістофер Нолан

Найсвіжіший представник у нашому списку і саме той фільм, який нарешті приніс перший «Оскар» та «Золотий глобус» уже до цього визнаному творцю — Крістоферу Нолану.

Також, якщо для режисера ці нагороди лише закріпили його культовий статус, то у випадку з виконавцем головної ролі Кілліаном Мерфі його перемоги на «Оскарі» та «Золотому глобусі» дозволили йому по справжньому відчути себе актором першої величини.

Щодо самого фільму, то він розповідає нам про життя Роберта Оппенгеймера, який створив першу ядерну зброю у світі та про наслідки з якими йому довелося зіткнутися після цього.

Загалом фільму вдалося зібрати сім нагород на «Оскар» та пʼять статуеток на «Золотому глобусі».

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...