У ніч з 10 на 11 березня пройшла церемонія нагородження «Оскар», яка відзначила найкращі стрчки, що вийшли у минуломі році. Захід виявився багатим на цікаві моменти, які звісно можуть змусити когось замислтися над тим, що це було дійсно видовище за яким варто було спостерігати.
Загалом навряд когось може здивувати той факт, що тріумфатором вечора стала стрічка Крістофера Нолана «Оппенгеймер», адже вона зібрала 7 статуеток у 13 номінаціях. За нею розташувалася стрічка Йоргоса Лантімоса «Бідолашні створіння» з 4 нагородами та «Зона інтересу» з 2 статуетками.
Звісно, що родзинкою вечора для українців став перший український «Оскар» в історії, адже нагороду у категорії «Найкращий документальний фільм» отримала стрічка «20 днів у Маріуполі». Навряд схарактеризувати отримання цієї нагороди можна було б краще ніж це зробив режисер фільму Мстислав Чернов:
Це перший «Оскар» в українській історії, і для мене це велика честь. Але, напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже, що хотів би ніколи не знімати цей фільм. Я хотів би мати можливість обміняти його на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста.
Щодо інших нагород, то до прикладу Хаяо Міядзакі отримав «Оскар» за свій анімаційний фільм «Хлопчик і чапля» (The Boy and the Heron). Водночас сам творець стрічки не з’явився на церемонії, можливо, таким чином він вкотре натякає, що передумав виходити на пенсію і має в планах взяти ще одну нагороду зі своїм майбутнім проєктом.
Зумів здивувати публіку своєю появою і Джон Сіна, який відомий своїм висловом: «Ти мене не бачиш». Однак цього разу ми його могли побачити, проте чого не було видно на ньому це його одяг. Таким оригінальним способом актора та реслер вирішив презентувати переможців у категорії «Найкращі костюми», яку отримав фільм «Бідолашні створіння».
Щодо інших комічних моментів, то Арнольд Шварценеггер та Денні Де Віто перед тим як дати нагороду фільму «Ґодзілла мінус один» за найкращі візуальні ефекти побачили у залі Майкла Кітона та пригадали, що колись він як Бетмен надер зад кожному з них (хоча з Шварценеггером це робив Джордж Клуні).
Щодо головних нагород вечора, то вони дісталися Кілліану Мерфі, як найкращому актору, та Крістоферу Нолану як найкращому режисеру. Водночас найкращою акторкою стала Емма Стоун за її роль у «Бідолашних створіннях».
Звісно, що не можна оминути одну з головних подій вечора. Хоча й Раян Ґослінґ не отримав нагороду за найкращу пісню, яка дісталася Біллі Айліш, він точно зумів підкорити глядачів своїм виступом з I`m Just Ken.
Продюсери церемонії раніше відзначали, що це наймасштабніший перформенс в історії «Оскар», де задіяно понад 65 осіб. Окрім Ґослінґа ми можемо побачити Марка Ронсона та гітариста Guns N` Roses Слеша, який виконує соло наприкінці.
Також не обійшлося й без традиційної «ворожнечі» між ведучим церемонії Джиммі Кімеллом та актором Меттом Деймоном. Нижче можна побачити символічний жест від пса, на ім’я Мессі з «Анатомії падіння».
З повним списком переможців цьогорічного «Оскару» можете ознайомитися нижче:
- Найкращий фільм — «Оппенгеймер»
- Найкращий режисер — «Оппенгеймер», Крістофер Нолан
- Найкращий актор — Кілліан Мерфі, «Оппенгеймер»
- Найкраща акторка — Емма Стоун, «Бідолашні створіння»
- Найкраща чоловіча роль другого плану — Роберт Дауні-молодший, «Оппенгеймер»
- Найкраща жіноча роль другого плану – Давайн Джой Рендольф, «Залишенці»
- Найкращий документальний фільм — «20 днів у Маріуполі».
- Найкращий анімаційний фільм — «Хлопчик і чапля», Хаяо Міядзакі
- Найкращий фільм іноземною мовою — «Зона інтересів», Джонатана Глейзера
- Найкращий короткометражний анімаційний фільм — War Is Over! Inspired by the Music of John and Yoko
- Найкращий короткометражний документальний фільм — The Last Repair Shop
- Найкращий ігровий короткометражний фільм — «Чудова історія Генрі Шугара»
- Найкращий оригінальний сценарій — Жустін Тріє та Артур Арарі, «Анатомія падіння»
- Найкращий адаптований сценарій — Корд Джеферсон, «Американське чтиво»
- Найкращі грим і зачіски — «Бідолашні створіння»
- Найкращі костюми — «Бідолашні створіння»
- Найкраща робота художника-постановника — «Бідолашні створіння»
- Найкращі візуальні ефекти — «Годзілла мінус один»
- Найкращий монтаж — «Оппенгеймер»
- Найкраща операторська робота — «Оппенгеймер»
- Найкращий звук — «Зона інтересу»
- Найкращий саундтрек — «Оппенгеймер»
- Найкраща музика до фільму — «Барбі», Біллі Айліш — What Was I Made for