Реклама

👨🏼‍💻 «Перший код»: розпочались зйомки документальної стрічки про історію українського ІТ 

Точиться багато розмов про розвиток українського ІТ, але як він насправді відбувався? З чого все починалося?
Čytaty latynkoju
unsplash.com
👨🏼‍💻 «Перший код»: розпочались зйомки документальної стрічки про історію українського ІТ 
  1. Головна
  2. Кіно і серіали
  3. 👨🏼‍💻 «Перший код»: розпочались зйомки документальної стрічки про історію українського ІТ 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Точиться багато розмов про розвиток українського ІТ, але як він насправді відбувався? З чого все починалося?

Європейська асоціація програмної інженерії в грудні розпочала знімання документального фільму про історію українського ІТ «Перший код».

Прем’єра планується на вересень 2022 року. Вона має відбутися не лише в одному з київських кінотеатрів, але й у Кремнієвій долині в рамках закритого показу. Стрічку перекладуть на декілька мов світу.

Під час знімань «Першого коду» його автори розробляють інтерактивну мапу історії українського ІТ-сектору з точною хронологією, в якій занотовують події головні герої стрічки.

На разі знімальна група вже провела п’ять масштабних інтерв’ю з EPAM, 3DLook, ELEKS, Looksery, TECHIIA Holding. Частина знімань відбулася в Лос-Анджелесі. У зніманнях фільму планується участь також Grammarly, Preply, Softserve, Sigma та інших.

Читайте також: 🏋️‍♀️ Як зробити спорт частиною життя, або досить «починати з понеділка»

З одного боку, люди, які стояли у джерел українського ІТ та створювали перші компанії на цьому ринку, розкажуть, як зароджувалася індустрія в 90-х та розвивалася у 2000-х. З іншого боку, окрема частина фільму буде присвячена сучасним українським компаніям, які прямо зараз творять історію української ІТ-індустрії: здобувають успіх на міжнародних ринках, підіймають інвестиції раунд за раундом.

Інтерв’юером та дослідником у картині виступає президент асоціації Владислав Савченко. Продюсером виступив Сергій Кривко.

Оцінити потенційний кошторис такого проєкту наразі важко. Зараз асоціація проводить знімання власним коштом, однак згодом планує долучити до проєкту партнерів.

Зараз ми ведемо перемовини з Netflix та Megogo, а згодом оберемо, на якій платформі будемо розміщувати стрічку

Владислав Савченко

А ще команда залучила європейську дизайн компанію для розробки унікального мерчу за мотивами стрічки «Перший код».

Що простежується між усіма інтерв’ю, так це готовність взаємодопомоги. Коли тільки зароджувалося українське ІТ, компанії та їхні засновники між собою тісно спілкувалися. Вони допомагали один одному експертизою, а іноді навіть ділилися офісами. Це було сильне ком’юніті. Потім, коли таких компаній стало більше, всі поступово почали сприймати колег по ринку як конкурентів. Потужне ком’юніті, внаслідок якого відбулося становлення індустрії, було поступово втрачене

Владислав Савченко

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...