Реклама

🎥 «Жива традиція»: вийшов короткометражний фільм про цінність традиційної української культури  

Фільм знято у співпраці з Музеєм Івана Гончара
Čytaty latynkoju
🎥 «Жива традиція»: вийшов короткометражний фільм про цінність традиційної української культури  
  1. Головна
  2. Кіно і серіали
  3. 🎥 «Жива традиція»: вийшов короткометражний фільм про цінність традиційної української культури  
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Фільм знято у співпраці з Музеєм Івана Гончара

Український режисер, продюсер і співзасновник студії MIR&CO PRODUCTION Кирило Нечмоня зняв короткометражний фільм «Жива традиція». Стрічка розповідає про цінність традиційної української культури та її сучасне сприйняття, а також піднімає питання інтеграції елементів традиційної культури у міське життя.

Спілкуючись із командою Музею Івана Гончара та колом людей, пов’язаних із музеєм, я намагався вибудувати історію для майбутнього фільму. Проте ключова зустріч сталася спонтанно. Йдучи музейними коридорами, я натрапив на відчинений кабінет Олександра Рака і відчув, що тут треба знімати. Саме під час розмови з Олександром, я почув надзвичайно важливу думку: «Сьогоднішня цивілізація повинна зберегти душу людини, зберегти її природу». Думаю, що всі герої цього фільму займаються саме цим

Кирило Нечмоня, режисер фільму

«Жива традиція» — це документальний фільм про видатного українського скульптора, художника, етнографа та колекціонера Івана Гончара. Він першим в УРСР створив приватний музей, облаштувавши його у власному будинку. Колекція Гончара налічує близько 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг та 20 тисяч архівних світлин історико-етнографічного альбому «Україна і українці» із різних регіонів нашої країни. Але водночас фільм знайомить із людьми, небайдужими до українського культурного спадку. Саме вони сьогодні у сучасній формі знайомлять широку аудиторію з питомо українськими традиціями і творчістю.

По українській культурі за часів СРСР завдали дуже сильного, практично нищівного удару. Адже національна традиція є питанням не тільки культури, але і стратегії національної безпеки. Ми вирішили зробити фільм про Музей Івана Гончара, але не так про самого творця музею та збирача колекції, і не тільки про працівників музею, але про підхід і погляд на національну культуру і традицію. Важливо задокументувати цей принцип, щоб зараз якомога більше людей почали усвідомлювати цінність традиційної культури, а майбутні антропологи, культурологи, історики могли б використовувати цей фільм у своїй роботі

Мирослав Гай, продюсер та куратор проєкту

У фільмі взяв участь сучасний проєкт GUNIA project, використано матеріали архівної зйомки Vogue Ukraine, створеної під керівництвом Тетяни Соловей. Гурт «Щука-Риба» спільно з MIR&CO PRODUCTION розробили візуальний матеріал та записали інтерв’ю.

Фільм знято у співпраці з Музеєм Івана Гончара за підтримки Українського культурного фонду.

Конкурс Na chasi з Enjoy the Wood

Напишіть пост на задану тему та отримайте шанс виграти бестселер Enjoy the Wood ™ — дерев’яну багатошарову мапу світу у розмірі L.

  • Подробиці конкурсу читайте за посиланням.
  • Роботи приймаються до 21 грудня. Успіхів!

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...