Як цієї осені змінюється обслуговування українців у банках

Čytaty latynkoju
Як цієї осені змінюється обслуговування українців у банках

  На підставі чого відбуваються зміни?

  Із вересня 2017 року в Україні набула чинності постанова НБУ №42, котра дасть змогу банкам проводити моніторинг фінансів «по-європейськи».  Такий підхід потрібен для того, аби не допустити операцій з коштами, що не відповідають виду діяльності клієнта або ж розміру його легальних доходів.

  Чого чекати клієнтам фінустанов?

  Тепер банки зобов’язані проводити не лише первинну ідентифікацію, перевірку паспортних даних та ідентифікаційного коду, а й вимагати документального підтвердження того, звідки ваші гроші. Тож вам доведеться надати докази щодо легального походження коштів при проведенні будь-яких операцій через банк на значну суму коштів. Якщо клієнт не в змозі надати такі документи, банк не має права допустити відповідну операцію, оскільки походження цих коштів не відоме.

  Якими документами можна підтвердити джерела походження коштів?

  В якості «доказової бази» на легальність операцій з коштами можна використати:

  • Довідку про доходи чи заробітну плату.
  • Документи про продаж майна, отримання спадщини чи фінансової допомоги.
  • Будь-які інші документи, що підтверджують легальність наявних коштів.

  Для кого ця вимога не є обов’язковою?

  Банки не проводитимуть додаткову перевірку походження коштів клієнтів, які мають у банку рахунки лише для отримання заробітної плати, пенсійних та будь-яких інших соціальних виплат і зберігають ці кошти на рахунках вкладів.

  Чому взагалі знадобилося раптом перевіряти «чистоту» грошей?

  Запит джерел походження коштів – не нове правило у світовій практиці. Введення такої постанови є обов’язковим для країн, чиє правове поле націлене відповідати європейським стандартам. Аби максимально зменшити можливий дискомфорт у роботі працівників банків та клієнтів, банки уже проводять тренінги для менеджерів фінустанов, де тих навчають, як пояснити громадянам, чому вони змушені ставити їм такі незручні питання.