fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📝 Мовний омбудсмен: українські чиновники складатимуть іспит на знання української мови

📝 Movnyj ombudsmen: ukraїnśki čynovnyky skladatymuť ispyt na znannja ukraїnśkoї movy
Крім того, очікується, що іспит складатимуть люди, які мають на меті отримати громадянство України.
Krim togo, očikujeťsja, ščo ispyt skladatymuť ljudy, jaki majuť na meti otrymaty gromadjanstvo Ukraїny.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Знання української мови серед чиновників. Влітку 2019 року в Україні прийняли закон Про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно з документом, українська — це єдина державна мова, якою мають спілкуватись у держустановах, судах, освітніх та медичних закладах. А вже з 16 січня набирає чинності 30 стаття закону, що зобовязує усіх постачальників послуг спілкуватись із клієнтами виключно українською мовою, якщо споживач не попросив комунікувати іншою. Як повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі каналу Україна 24, вже з цього місяця претенденти на роботу в державній установі повинні складати іспити на знання української мови. Це стосуватиметься міністрів, чиновників, керівників обласних, державних, районних адміністрацій, держпідприємств та прокурорів. https://www.youtube.com/watch?v=BOQrpeO2xhk&feature=youtu.be&ab_channel=%D0%9C%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BE%D0%B1%27%D1%94%D0%B4%D0%BD%D1%83%D1%94 Читатйте також: 🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову. Крім того, очікується, що іспит складатимуть люди, які мають на меті отримати громадянство України. Однак, за його словами депутати та представники правоохоронних структур не складатимуть такі іспити. Також він закликав чиновників не соромитись свого рівня знання української мови — краще не приховувати результат. Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не повинен лякатися своїх знань, і якщо він складе або не складе екзамен, він повинен сказати про це. Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли склав іспит, а два слова звязати не може. Тарас Кремінь. Мовний омбудсмен.
Реклама 👇 Замовити

Знання української мови серед чиновників

Влітку 2019 року в Україні прийняли закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з документом, українська — це єдина державна мова, якою мають спілкуватись у держустановах, судах, освітніх та медичних закладах.

А вже з 16 січня набирає чинності 30 стаття закону, що зобов’язує усіх постачальників послуг спілкуватись із клієнтами виключно українською мовою, якщо споживач не попросив комунікувати іншою.

Як повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі каналу «Україна 24», вже з цього місяця претенденти на роботу в державній установі повинні складати іспити на знання української мови. Це стосуватиметься міністрів, чиновників, керівників обласних, державних, районних адміністрацій, держпідприємств та прокурорів.

Читайте також: 🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову

Крім того, очікується, що іспит складатимуть люди, які мають на меті отримати громадянство України.

Однак, за його словами депутати та представники правоохоронних структур не складатимуть такі іспити. Також він закликав чиновників не соромитись свого рівня знання української мови — краще не приховувати результат.

Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не повинен лякатися своїх знань, і якщо він складе або не складе екзамен, він повинен сказати про це. Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли «склав» іспит, а два слова зв'язати не може

Тарас Кремінь, Мовний омбудсмен

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: