fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

😤 Мовний омбудсмен пропонує створити застосунок для скарг на порушення закону про мову

😤 Movnyj ombudsmen proponuje stvoryty zastosunok dlja skarg na porušennja zakonu pro movu
Такий застосунок вже давно успішно функціонує в Латвії.
Takyj zastosunok vže davno uspišno funkcionuje v Latviї.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Порушення закону про мову та спеціальний застосунок. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує розробити спеціальний мобільний застосунок, аби можна було залишити скаргу щодо порушення закону про мову у публічних місцях. Схожий застосунок вже давно працює у Латвії — Мовний друг. За допомогою програми можна не тільки повідомити про порушення державної мови, а й навіть подякувати компанії чи установі за допомогу з захисту державної мови. Для цього достатньо надіслати на адресу державної установи фото- чи відеопорушення чи подяку з відповідними поясненнями. Досвід Латвійського центру державної мови — нові обрії того, як можна розвивати українську мову, а також захищати права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою. Тарас Кремінь. Уповноважений із захисту державної мови.   Також під час онлайн-конференції Тарас Кремінь обговорив з директором Латвійського центру державної мови (Latvian State Language Centre) Марісом Балтіньшем досвід Латвії запровадження закону про мову. У країні функціонує ціла мережа інспекторів та ради громадських помічників, які допомагають запобігати порушенню мовного законодавства або сигналізувати про них. Читатйте також: 🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову. Покарання за порушення . Якщо у публічному місці або ж державній установі до вас звертаються не українською мовою та навіть не реагують на прохання розмовляти державною, то за це передбачена адміністративна відповідальність. Штрафи складають від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів — тобто від 3 400₴ до 11 900₴. Основне завдання закону — забезпечити права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою.
Реклама 👇 Замовити

Порушення закону про мову та спеціальний застосунок

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує розробити спеціальний мобільний застосунок, аби можна було залишити скаргу щодо порушення закону про мову у публічних місцях.

Схожий застосунок вже давно працює у Латвії — «Мовний друг». За допомогою програми можна не тільки повідомити про порушення державної мови, а й навіть подякувати компанії чи установі за допомогу з захисту державної мови. Для цього достатньо надіслати на адресу державної установи фото- чи відеопорушення чи подяку з відповідними поясненнями.

Досвід Латвійського центру державної мови — нові обрії того, як можна розвивати українську мову, а також захищати права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою

Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови

 

Також під час онлайн-конференції Тарас Кремінь обговорив з директором Латвійського центру державної мови (Latvian State Language Centre) Марісом Балтіньшем досвід Латвії запровадження закону про мову. У країні функціонує ціла мережа інспекторів та ради громадських помічників, які допомагають запобігати порушенню мовного законодавства або сигналізувати про них.

Читайте також: 🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову

Покарання за порушення 

Якщо у публічному місці або ж державній установі до вас звертаються не українською мовою та навіть не реагують на прохання розмовляти державною, то за це передбачена адміністративна відповідальність. Штрафи складають від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів — тобто від 3 400₴ до 11 900₴.

Основне завдання закону — забезпечити права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: