COVID-19 та велосипеди
Згідно з дослідженням громадської організації U-Cycle, кількість велосипедистів у Києві збільшилась у 2,5 раза (з 1 798 до 4 569) в будній день та майже у два рази у вихідні (з 1 943 до 3 675). Підрахунок велосипедистів проводився 9 та 19 вересня на 22-х перехрестях у Києві.
Як зазначають автори дослідження, попит на велосипеди різко збільшився після зупинки громадського транспорту, а після послаблення карантину COVID-19 люди продовжили використовувати їх для своїх ділових поїздок. Також на думку експертів вплинула погода — цього року було сонячно, середня температура восени складала +17-25°C, а рік тому вона була +13-15°C.
Кількість велосипедів
Під час жорсткого карантину у квітні зафіксували найбільшу кількість велосипедистів — 5 431 у будній день. А персональним легким транспортом — електросамокатами, гіроскутерами та моноколесами — у будній день користувалось 1 152 людей, а у вихідні — 665.
На думку експертів U-Cycle ця кількість могла бути більшою, якби у місті було більше спеціально обладнаних доріг для велосипедів.
Під час жорстокого карантину місто не скористалось моментом, щоб запровадити більше велоінфраструктури. Попри це у Києві суттєво зросла кількість людей, що обирають велосипеди або легкий персональний транспорт для пересування. Кількість хворих на коронавірус у Києві продовжує збільшуватися. Тому для уникнення скупчень людей у громадському транспорті влада має облаштувати тимчасові велосмуги за прикладом європейських міст.
Експерти U-Cycle
Кількість жінок на дорогах
Цього року загальна кількість жінок на велосипедах зросла на 6%. У будній день 14%, а у вихідний — 18%.
Найбільше їх було на Північному мосту — 182, потім на Пішохідному мосту — 104. У будній 80 на перетині Бальзака/Драйзера Троєщині та 79 — в районі мосту Патона на Русанівці.
Велокур’єри під час карантину
Через пандемію COVID-19 збільшилась кількість велокур’єрів доставки — на 35-48% більше ніж минулої осені. У будній день зафіксовано 226 велокур’єрів, у вихідний – 237.
Найпопулярніші напрямки
Також автори дослідження визначили найпопулярніші напрямки серед велосипедистів цього року у Києві:
- Північний міст
- Пішохідний міст
- міст Патона
- перехрестя Драйзера/Бальзака та Європейська площа у вихідний
Детально ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.
Ми писали, як КМДА побудує велодоріжку? КМДА побудує велодоріжку від Поштової площі до моста Патона від Поштової площі до моста Патона.