Електросамокат, гіроскутери та інший транспорт на дорозі
У Раді запропонували законопроєкт №3023, згідно з яким власники персонального легкого електротранспорту, можуть стати повноправними учасниками дорожнього руху з певними обов’язками. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Горенюк.
Відповідно до законопроєкту, до цієї категорії належатимуть особи, які пересуваються на одно-, дво- або триколісному транспортному засобі — електричних скутерах, сіґвеях, гіробордах, гіроскутерах тощо. Крім того, до категорії додадуть чотириколісні лонґборди за пропозицію в коментарях. Водночас, законопроєкт не стосується інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.
Легкий персональний електротранспорт матиме право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а якщо їх немає — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю. Тротуари у перелік дозволених шляхів не входять.
Також вони будуть зобов’язані:
- Використовувати технічно справний та належним чином обладнаний транспорт
- Рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів
- Керувати транспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Проте ця вимога не поширюється на той випадок, якщо немає можливості облаштувати відповідне обладнання
Непокора власників електротранспорту сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях тягнуть за собою попередження або штраф у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів — 51₴.
А за порушення правил дорожнього руху необхідно буде сплатити штраф — п’ять неоподатковуваних мінімумів (85₴).
Зміни для велосипедистів
- Їм заборонять користуватися під час руху засобами зв’язку, тримаючи їх у руці
- Під час руху у темну пору доби або в умовах обмеженої видимості велосипедисти будуть зобов’язані виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб
- Також не можна буде допускати випадків керування велосипедом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції — цього раніше не було
Наразі законопроєкт готується до винесення на розгляд відповідним комітетом Верховної Ради, після чого буде переданий у зал для голосування у першому читанні.
Раніше ми вже писали? В Україні можуть розпочати штрафувати за спам, як в Україні можуть розпочати штрафувати за спам.