Банківський законопроєкт
Закон №2571-д про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності став однією з найважливіших умов для підписання меморандуму з МВФ.
Також цей закон має альтернативну назву і його відомо як «антиколомойський законопроєкт».
Раніше уряд вже ухвалив⚡️ Верховна Рада ухвалила в першому читанні необхідний документ для траншу МВФ — банківський законопроєкт цей законопроєкт, проте в остаточній версії прийняли низку змін:
- Прибрали норму про обмеження державної реєстрації. Питання може бути вирішено на рівні підзаконних нормативно-правових актів, без змін до закону.
- Змінено процедури по призначенню судом аудиторської компанії, яка визначатиме розмір збитків.
- Судові провадження, які розпочалися, але не отримали остаточне рішення до дня набрання чинності цим законом, вирішуються, розглядаються або переглядаються за новими правилами, передбаченими цим законом.
- Внесли уточнюючі зміни в норму про заборону зупинення аукціонів.
Документ повинен не тільки убезпечити неплатоспроможні банки від повернення екс-акціонерам, але й запобігти розриву відносин України зі своїм основним кредитором в кризовий період.
Окрім того законопроєкт містить чіткий механізм розрахунку компенсації і підтвердження збитків. Він не дає колишнім власникам можливості визначати розмір і умови компенсації на свій розсуд або на розсуд судів.
Це один із двох законів, які потрібні для розблокування чергового траншу від МВФ. Нова програма передбачає $5.5 мільярдів запланованої допомоги та ще $4.5 мільярди на боротьбу з коронавірусом.
Також ми раніше писали⚡️ Рада прийняла антикризовий закон, що Рада прийняла антикризовий закон.