fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🖼 Смітсонівський інститут виклав понад 3 мільйони зображень у відкритий доступ

🖼 Smitsonivśkyj instytut vyklav ponad 3 miľjony zobražeń u vidkrytyj dostup
Зображення можна використовувати без обмежень.
Zobražennja možna vykorystovuvaty bez obmežeń.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Смітсонівський інститут запустив онлайн-платформу. Смітсонівський інститут опублікував на своїй онлайн-платформі 2,8 мільйона двовимірних і тривимірних зображень і зробив їх суспільним надбанням. Смітсонівський інститут — це науково-дослідний та освітній інститут в США, що включає великий комплекс музеїв. Інститут зібрав матеріал зі своїх підпорядкованих структур, в які входить 19 музеїв, 9 дослідних центрів та безлічі бібліотек, архівів і навіть Національний зоопарк. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=B5vC2kweCNk&feature=emb_logo Що є на платформі. Будь-який користувач може їх переглядати, завантажувати до себе і використовувати в будь-яких цілях, будь то дизайн листівки, кухля пива або штанів, пишуть на сайті інститутського журналу. Наприклад, за запитом Ukraine, доступно 955 зображень — здебільшого, це фото зразків рослин та мінералів, які можна знайти на території нашої країни. Ця ініціатива — лише початок. Протягом цього року інститут випустить ще близько 200 000 зображень, а в майбутньому планує оцифрувати всю свою колекцію, яка налічує понад 155 мільйонів зображень. Інші подібні ініціативи. Це не перший випадок, коли музей віддає колекції до суспільного надбання. Так, оцифрували та помістили у відкритий доступ свої експонати Державний музей в Амстердамі, музей Метрополітен у Нью-Йорку, Інститут мистецтв Чикаго і майже 200 інших установ по всьому світу. Однак подарунок колекції Смітсонівського інституту є найбільшим у світі на даний момент. В інституті вважають, що зможуть залучити нову аудиторію до культури і мистецтва, зробивши колекцію більш доступною. Раніше установа дозволяла використовувати зображення тільки після запиту і тільки в особистих або освітніх цілях — передбачалося, що передача прав на них може призвести до негативної експлуатації творів, підробок або підриву репутації внаслідок надмірного зловживання ними. Однак в інституті вирішили, що вигода від публікації колекції перевищить можливі негативні наслідки. Читайте також про сервіс пошуку зображень CC Search — доступно понад 300 мільйонів картинок та фото безкоштовно (за ліцензію Creative Commons).
Реклама 👇 Замовити

Смітсонівський інститут запустив онлайн-платформу

Смітсонівський інститут опублікував на своїй онлайн-платформі 2,8 мільйона двовимірних і тривимірних зображень і зробив їх суспільним надбанням.

Смітсонівський інститут це науково-дослідний та освітній інститут в США, що включає великий комплекс музеїв. Інститут зібрав матеріал зі своїх підпорядкованих структур, в які входить 19 музеїв, 9 дослідних центрів та безлічі бібліотек, архівів і навіть Національний зоопарк.

Що є на платформі

Будь-який користувач може їх переглядати, завантажувати до себе і використовувати в будь-яких цілях, «будь то дизайн листівки, кухля пива або штанів», пишуть на сайті інститутського журналу.

Наприклад, за запитом “Ukraine”, доступно 955 зображень — здебільшого, це фото зразків рослин та мінералів, які можна знайти на території нашої країни.

🖼 Смітсонівський інститут виклав понад 3 мільйони зображень у відкритий доступ 1

Ця ініціатива — лише початок. Протягом цього року інститут випустить ще близько 200 000 зображень, а в майбутньому планує оцифрувати всю свою колекцію, яка налічує понад 155 мільйонів зображень.

🖼 Смітсонівський інститут виклав понад 3 мільйони зображень у відкритий доступ 2

Іллюстрація Jon Scieszka та Steven Weinberg з книги «How to Make a Collagasaurus»

Інші подібні ініціативи

Це не перший випадок, коли музей віддає колекції до суспільного надбання.

Так, оцифрували та помістили у відкритий доступ свої експонати Державний музей в Амстердамі, музей «Метрополітен» у Нью-Йорку, Інститут мистецтв Чикаго і майже 200 інших установ по всьому світу.

Однак «подарунок» колекції Смітсонівського інституту є найбільшим у світі на даний момент.

В інституті вважають, що зможуть залучити нову аудиторію до культури і мистецтва, зробивши колекцію більш доступною. Раніше установа дозволяла використовувати зображення тільки після запиту і тільки в особистих або освітніх цілях — передбачалося, що передача прав на них може призвести до негативної експлуатації творів, підробок або підриву репутації внаслідок надмірного зловживання ними.

Однак в інституті вирішили, що вигода від публікації колекції перевищить можливі негативні наслідки.

Читайте також про сервіс пошуку зображень CC Search — доступно🖼 Смітсонівський інститут виклав понад 3 мільйони зображень у відкритий доступ 3📸 Сервіс пошуку зображень CC Search – доступно 300 млн файлів понад 300 мільйонів картинок та фото безкоштовно (за ліцензію Creative Commons).

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: