fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🇺🇦 Закон про мову: з 16 січня реклама лише українською мовою, що з онлайн

🇺🇦 Zakon pro movu: z 16 sičnja reklama lyše ukraїnśkoju movoju, ščo z onlajn
Реклама на телебаченні, радіо, пресі та зовнішніх носіях має бути українською. Окремої статті щодо онлайн у законі немає, але є стаття 32, яка починається з норми про те, що мовою реклами в Україні є державна мова.
Reklama na telebačenni, radio, presi ta zovnišnih nosijah maje buty ukraїnśkoju. Okremoї statti ščodo onlajn u zakoni nemaje, ale je stattja 32, jaka počynajeťsja z normy pro te, ščo movoju reklamy v Ukraїni je deržavna mova.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  16 січня набуває чинності частина закону про мову у рекламній політиці. Реклама на телебаченні, радіо, та у пресі має бути українською мовою. Де реклама українською. Закон не передбачає окремої статті, яка регулювала б ринок онлайн-реклами. Стаття 32 починається з норми про те, що мовою реклами в Україні є державна мова. Юрист у коментарі Vector зазначив, що дана норма поширюється і на інтернет, включаючи банери, контекстну рекламу, ролики на YouTube, соцмережі та рекламні розсилки. Які винятки. Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на одній або декількох офіційних мовах Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на офіційних мовах ЄС, паралельно з українською. Друковані ЗМІ, які видаються на одній з офіційних мов Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на мові, на якій виходить саме видання. Нагадаємо, англійська та французька входять до офіційних мов ЄС, російська — ні (повний список за посиланням). Відповідальність. Спочатку порушник отримає попередження від Уповноваженого із захисту державної мови. За порушення закону про застосування української в освіті, науці, культурі, книговиданні, електронних інформаційних системах, публічних заходах, рекламі – від 3 400₴ до 5 100₴. Повторне порушення коштуватиме 500-700 неоподатковуваних мінімумів (від 8500₴ до 11 900₴). Які ще зміни нас чекають у мовній сфері читайте у нашому матеріалі. 📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.
Реклама 👇 Замовити

16 січня набуває чинності частина «закону про мову» у рекламній політиці. Реклама на телебаченні, радіо, та у пресі має бути українською мовою.

Де реклама українською

Закон не передбачає окремої статті, яка регулювала б ринок онлайн-реклами. Стаття 32 починається з норми про те, що мовою реклами в Україні є державна мова.

Юрист у коментарі Vector зазначив, що дана норма поширюється і на інтернет, включаючи банери, контекстну рекламу, ролики на YouTube, соцмережі та рекламні розсилки.

реклама

Які винятки

  • Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на одній або декількох офіційних мовах Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на офіційних мовах ЄС, паралельно з українською.
  • Друковані ЗМІ, які видаються на одній з офіційних мов Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на мові, на якій виходить саме видання. Нагадаємо, англійська та французька входять до офіційних мов ЄС, російська — ні (повний список за посиланням).

Відповідальність

Спочатку порушник отримає попередження від Уповноваженого із захисту державної мови. За порушення закону про застосування української в освіті, науці, культурі, книговиданні, електронних інформаційних системах, публічних заходах, рекламі – від 3 400₴ до 5 100₴. Повторне порушення коштуватиме 500-700 неоподатковуваних мінімумів (від 8500₴ до 11 900₴).

матеріалі🇺🇦 Закон про мову: з 16 січня реклама лише українською мовою, що з онлайн 1🇺🇦 Рада ухвалила новий мовний закон 5670-д. Що зміниться.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Михайло

Непогано було б вказати, куди треба скаржитися на порушників.
Я бачу море зовнішньої реклами російською. В Києві.

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: