Про що мова
Премія «Науковий фотограф року» затверджена Королівською спільнотою фотографів у Британії. Кожен охочий може подасти свою роботу онлайн, але лише сотня кращих за думкою журі потрапляє до шортлиста.
Найцікавіші роботи
Відомий фотограф з Одеси Євген Самученко зробив своє фото «Спокій вічності» у Непалі, на озері Ґосайкунда, що розташоване на висоті 4 400 метрів над рівнем моря.
Вражають й інші роботи, що потрапили до шортлиста. Цей телескоп розташований у дослідницькому центрі Університету Манчестера:
Крізь дослідження перспективи, складності та мультидісциплінарну складність, авторка цього фото Ясмін Кроуфорд створює образи, які пояснюють, розкривають та свідомо пов’язують нас із неоднозначним та невідомим. Робота присвячена дослідженню міалгічного енцефаломієліту:
Туманність у сузір’ї Лебедя, яка формою нагадує Північну Америку:
Борошняний хрущак, якого можна зустріти, власне, у борошні. Фото зроблено за допомогою електронного мікроскопу, а потім розфарбоване у фотошопі:
А це — мікрофотографія краплі відомого лікеру Aperol на скляній стінці бокалу:
Замість плавання цей вид використовує пульсацію для переміщення у воді. Колір медузи отримують від водорості.
Для цієї фотографії жука-оленя автор з Чехії використовував мікрограф з п’ятикратним наближенням.
Всі роботи будуть виставлені у Науковому музеї Лондона з 7 жовтня до 5 січня 2020 року.
Раніше ми повідомляли? Проєкт «I-Reflections Lab»: українських митців вчитимуть новітнім технологіям у театрі про проєкт «I-Reflections Lab», в рамках якого українських митців навчать сучасним технологіям у театрі.