Мета проєкту – підвищити інтерес до творчої спадщини барокового скульптора Йогана Пінзеля, який працював на території сучасної України в середині 18-го століття.
Як робили
У проєкті використовуються інноваційні методи фотограмметрії, 3D-сканування, віртуальної та доповненої реальності. Це має зацікавити аудиторію до вивчення та осмислення творчості скульптора. Проєкт поки не має аналогів в Україні.
Для створення віртуальної галереї кожну скульптуру сканували з 25 точок на різних рівнях та відстанях. Було зроблено близько 36 тисяч фотографій.
На одне сканування витрачали приблизно дванадцять годин. Після цього команда обрала відсканований матеріал та фотодані, змоделювала скульптури у 3D та адаптувала їх для використання у віртуальному просторі.
Де подивитися
3D-моделі будуть доступні в мобільних додатках. Також відскановані та відтворені у вигляді 3D-моделей скульптури Пінзеля вже є у відкритому доступі на сайті проєкту Pinsel.AR. Кожен об’єкт має детальний опис, а також інформацію про автора та його творчий шлях.
Українські тексти мають переклад на англійську, німецьку, польську та чеську мови.
За словами команди, віртуальна галерея стимулює впровадження цифрових технологій у культурну сферу. Додатки доповненої реальності можна ефективно використовувати у створенні виставок.
Плани на майбутнє
Цього року команда Pinsel.AR доповнить сайт унікальними архівними матеріалами. Надалі заплановано розширення проєкту і сканування скульптур, що знаходяться в інших містах.
Також з’явиться аудіогід українською та англійською мовами.
Читайте також про те, що український театр тіней VERBA підкорив? Український театр тіней VERBA підкорив суддів America’s Got Talent – відео суддів America’s Got Talent – відео.