Реклама

🗿 Віртуальна галерея Pinsel.AR скульптора Пінзеля з доповненою реальністю – дивіться

Čytaty latynkoju
🗿 Віртуальна галерея Pinsel.AR скульптора Пінзеля з доповненою реальністю – дивіться

Мета проєкту – підвищити інтерес до творчої спадщини барокового скульптора Йогана Пінзеля, який працював на території сучасної України в середині 18-го століття.

Pinsel.AR

Як робили

У проєкті використовуються інноваційні методи фотограмметрії, 3D-сканування, віртуальної та доповненої реальності. Це має зацікавити аудиторію до вивчення та осмислення творчості скульптора. Проєкт поки не має аналогів в Україні.

Для створення віртуальної галереї кожну скульптуру сканували з 25 точок на різних рівнях та відстанях. Було зроблено близько 36 тисяч фотографій.

Pinsel.AR

На одне сканування витрачали приблизно дванадцять годин. Після цього команда обрала відсканований матеріал та фотодані, змоделювала скульптури у 3D та адаптувала їх для використання у віртуальному просторі.

Pinsel.AR

Де подивитися

3D-моделі будуть доступні в мобільних додатках. Також відскановані та відтворені у вигляді 3D-моделей скульптури Пінзеля вже є у відкритому доступі на сайті проєкту Pinsel.AR. Кожен об’єкт має детальний опис, а також інформацію про автора та його творчий шлях.

Українські тексти мають переклад на англійську, німецьку, польську та чеську мови.

За словами команди, віртуальна галерея стимулює впровадження цифрових технологій у культурну сферу. Додатки доповненої реальності можна ефективно використовувати у створенні виставок.

Плани на майбутнє

Цього року команда Pinsel.AR доповнить сайт унікальними архівними матеріалами. Надалі заплановано розширення проєкту і сканування скульптур, що знаходяться в інших містах.

Також з’явиться аудіогід українською та англійською мовами.

Читайте також про те, що український театр тіней VERBA підкорив? Український театр тіней VERBA підкорив суддів America’s Got Talent – відео суддів America’s Got Talent – відео.