Як повідомляють у Міністерстві соціальної політики України, зараз на обліку перебуває більше 1 млн переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.
Ситуація з ВПО
У відомстві зазначили, що дані надані структурними підрозділами соціального захисту населення обласних та Київської міської держадміністрацій.
До речі, результати регулярного опитування, яке проводить в Україні Міжнародна організація з міграції (МОМ) свідчать що частка ВПО, які повідомляли, що перебувають у нинішньому місці проживання понад 3 роки, становила 62% в 11 раунді.
За даними дослідження, частка ВПО, які повідомили про свій намір повернутися після закінчення конфлікту в місце свого проживання до переміщення, становила 24%, що дещо менше, ніж у попередньому раунді. З другого боку, 38% ВПО висловили намір не повертатися навіть після закінчення конфлікту, так само, як і у 2 попередніх раундах. Водночас частка ВПО, які обрали відповідь «важко відповісти», становила 20%.
«Ці результати можуть свідчити про невпевненість ВПО у своєму майбутньому, що було також зазначено учасниками обговорень у фокус-групах», — йдеться в опитуванні. На запитання про плани на три наступні місяці переважна більшість ВПО (82%) висловили наміри залишатися у своєму нинішньому місці проживання. Інші називали повернення в місце проживання до переміщення (3%), переїзд в іншу область у межах України (1%), переїзд за кордон (1%), «важко відповісти» (10%), а 3% не відповіли на питання.
До слова, в Україні запустилиВ Україні запустили реєстр отримувачів субсидій реєстр отримувачів субсидій.