fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Киянин створив Telegram-бота, який відстежує якість повітря у місті

Kyjanyn stvoryv Telegram-bota, jakyj vidstežuje jakisť povitrja u misti
Київський розробник Любомир Мілевський написав бота для Telegram, який моніторить стан повітря в Києві та попереджає своїх користувачів, якщо рівень забруднення підвищений
Kyїvśkyj rozrobnyk Ljubomyr Milevśkyj napysav bota dlja Telegram, jakyj monitoryť stan povitrja v Kyjevi ta poperedžaje svoїh korystuvačiv, jakščo riveń zabrudnennja pidvyščenyj
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як пише AIN.UA, після чергового смогу над Києвом, хлопець вирішив створити бота у Telegram. Він розказує киянам про якість повітря в місті та вміє попереджувати, якщо якість погіршилася настільки, що це небезпечно. Як працює Telegram-бот. Раніше забруднення повітря можна було моніторити на мапі Державної санітарно-епідеміологічної служби, але цей сервіс вже не підтримується. Бот показує усереднене значення для міста. У мене і кількох друзів є розумні будинки з датчиками. Я збираю ці дані в різних частинах міста, обробляю на сервері і віддаю боту, а він інформує людей, розповідає розробник. Бот обробляє дані від шести датчиків PurpleAir: два на лівому березі, чотири на правому. Любомир зараз намагається звязатися з виробником таких датчиків, що б дізнатися, скільки всього користувачів в Києві. Можливо, таким чином вдасться підключити до боту більше даних. Детектори заміряють суміш рідких і твердих частинок в повітрі (PM2.5). Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні: Від 0-50 — все добре. Гуляйте, займайтеся спортом; Від 51-100 — ризик незначний. Гуляйте, провітрюйте приміщення на короткий час; Від 101-150 — є ризик для здоров’я. Не гуляйте без потреби і не провітрюйте приміщення; Більше 150 — небезпечно виходити на вулицю без захисної маски. Якщо індекс підніметься вище 101 — бот повідомить користувачам про небезпеку. За словами розробника, бот працює вже два тижні і вже двічі середній індекс по місту змінювався на 110 і 118. До слова, Ощадбанк запустив чат-бота у месенджері Telegram, який доступний за імям @Oschadbot. На черзі — запуск чат-боту в Facebook-месенджері.
Реклама 👇 Замовити

Як пише AIN.UA, після чергового смогу над Києвом, хлопець вирішив створити бота у Telegram. Він розказує киянам про якість повітря в місті та вміє попереджувати, якщо якість погіршилася настільки, що це небезпечно.

Як працює Telegram-бот

Раніше забруднення повітря можна було моніторити на мапі Державної санітарно-епідеміологічної служби, але цей сервіс вже не підтримується.

«Бот показує усереднене значення для міста. У мене і кількох друзів є «розумні будинки» з датчиками. Я збираю ці дані в різних частинах міста, обробляю на сервері і віддаю боту, а він інформує людей», розповідає розробник.

Бот обробляє дані від шести датчиків PurpleAir: два на лівому березі, чотири на правому. Любомир зараз намагається зв’язатися з виробником таких датчиків, що б дізнатися, скільки всього користувачів в Києві. Можливо, таким чином вдасться підключити до боту більше даних. Детектори заміряють суміш рідких і твердих частинок в повітрі (PM2.5).

Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні:

  • Від 0-50 — все добре. Гуляйте, займайтеся спортом;
  • Від 51-100 — ризик незначний. Гуляйте, провітрюйте приміщення на короткий час;
  • Від 101-150 — є ризик для здоров’я. Не гуляйте без потреби і не провітрюйте приміщення;
  • Більше 150 — небезпечно виходити на вулицю без захисної маски.

Якщо індекс підніметься вище 101 — бот повідомить користувачам про небезпеку. За словами розробника, бот працює вже два тижні і вже двічі середній індекс по місту змінювався на 110 і 118.

До слова, «Ощадбанк» запустивКиянин створив Telegram-бота, який відстежує якість повітря у місті 1«Ощадбанк» запустив чат-бота в Telegram чат-бота у месенджері Telegram, який доступний за ім’ям @Oschadbot. На черзі — запуск чат-боту в Facebook-месенджері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: