fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні банківський облік операцій спрощено для представників IT

V Ukraїni bankivśkyj oblik operacij sproščeno dlja predstavnykiv IT
Для програмістів, дизайнерів, копірайтерів, перекладачів, власників сайтів, блогерів — всіх, хто працює в сфері інформаційних технологій, — спростили облік операцій з експорту послуг онлайн
Dlja programistiv, dyzajneriv, kopirajteriv, perekladačiv, vlasnykiv sajtiv, blogeriv — vsih, hto pracjuje v sferi informacijnyh tehnologij, — sprostyly oblik operacij z eksportu poslug onlajn
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Зокрема зміни стосуються переліку документів, які потрібні банкам для здійснення валютного контролю відносно вказаних операцій, повідомляє Нацбанк України. Що змінилося для резидентів, які здійснюють  зовнішньоекономічну діяльність. Законодавством встановлені строки розрахунків за експортними/ імпортними операціями резидентів. Це 90 календарних днів з моменту підписання документа про надання послуг. При експорті резидентами онлайн-послуг нерезидентам в ролі ЗЕД можуть виступати документи, які застосовуються у міжнародній практиці. Головне, що вони були правильно оформлені і містили достатню інформацію про сторони, між якими мають здійснюватися розрахунки. Це може бути оферта і підтвердження про її прийняття іншою стороною, інвойс або інші. В якості підтвердження експорту послуг та встановлення строків розрахунків (90 днів) банк може використати той самий акт виконаних робіт, наданих послуг, або переданих прав інтелектуальної власності. Якщо, приміром, за умовам експортного договору таким документом є інвойс, то банк саме його і має право вимагати. Засвідчення і переклад операцій. Банк самостійно визначає чи потрібно його клієнту перекладати на українську мову іноземні договори із нерезидентами. Для копій документів, які подаються резидентом до банку, достатньо буде засвідчити їх власноручним підписом резидента (уповноваженої ним особи) та відбитком його печатки (за наявності). Нагадаємо, НБУ розширив можливості використання дистанційної ідентифікації клієнтів банків через BankID. Це дасть можливість отримати адміністративні, банківські та інші послуги.
Реклама 👇 Замовити

Зокрема зміни стосуються переліку документів, які потрібні банкам для здійснення валютного контролю відносно вказаних операцій, повідомляє Нацбанк України.

Що змінилося для резидентів, які здійснюють  зовнішньоекономічну діяльність

  • Законодавством встановлені строки розрахунків за експортними/ імпортними операціями резидентів. Це 90 календарних днів з моменту підписання документа про надання послуг.
  • При експорті резидентами онлайн-послуг нерезидентам в ролі ЗЕД можуть виступати документи, які застосовуються у міжнародній практиці. Головне, що вони були правильно оформлені і містили достатню інформацію про сторони, між якими мають здійснюватися розрахунки. Це може бути оферта і підтвердження про її прийняття іншою стороною, «інвойс» або інші.
  • В якості підтвердження експорту послуг та встановлення строків розрахунків (90 днів) банк може використати той самий акт виконаних робіт, наданих послуг, або переданих прав інтелектуальної власності. Якщо, приміром, за умовам експортного договору таким документом є інвойс, то банк саме його і має право вимагати.

Засвідчення і переклад операцій

  1. Банк самостійно визначає чи потрібно його клієнту перекладати на українську мову іноземні договори із нерезидентами.
  2. Для копій документів, які подаються резидентом до банку, достатньо буде засвідчити їх власноручним підписом резидента (уповноваженої ним особи) та відбитком його печатки (за наявності).

Нагадаємо, НБУ розширивВ Україні банківський облік операцій спрощено для представників IT 1Українці зможуть відкривати банківські рахунки дистанційно — НБУ можливості використання дистанційної ідентифікації клієнтів банків через BankID. Це дасть можливість отримати адміністративні, банківські та інші послуги.

Джерело: НБУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: